Fotbal

Vyhnanec Besta zkouší štěstí v Anglii

Býval členem základní sestavy fotbalového Brna, ale spáchal ten nejhorší zločin, pohádal se s trenérem a byl vyřazen ze sestavy.

Odpadlík Aleš Besta, který se vrátil z týdenní zkoušky v anglickém druholigovém klubu Charlton Athletic, teď možná našel útočiště. "V Charltonu mi řekli, že se do týdne vyjádří, jestli mě budou chtít. Ale pochopil jsem, že nejraději by byli, kdybych podepsal smlouvu od léta jako volný hráč a přišel k nim zadarmo. To by ale znamenalo, že bych další půlrok jen trénoval, takže tohle pro mě není řešení," pravil Besta.

Útočník si užíval anglický luxus plnými doušky

V Anglii si mohl užívat zázemí špičkového klubu. "Všechno bylo na nejvyšší úrovni. Poznal jsem, jak funguje velký fotbal, a zjistil jsem, že se u nás máme ještě dost co učit. Starali se o mě opravdu skvěle, podmínky pro fotbal tam jsou vynikající," neskrýval nadšení Besta.

Besta: Pokud to vyjde, tak se mi splní dětský sen

Pětadvacetiletý útočník absolvoval s týmem, hrajícím druhou nejvyšší soutěž, tréninky i předzápasovou přípravu. "Myslím, že jsem jim ukázal, co ve mně je. Teď už záleží jen na Charltonu, jak se během týdne vyjádří," pravil útočník, který stále patří Brnu.


„Pokud to vyjde, tak se mi každopádně splní dětský sen, protože v Anglii jsem chtěl vždycky hrát,“ uzavřel Besta, kterého by fanoušci Charltonu ve svém klubu rádi přivítali. „Doufám, že se dostane do týmu,“ těší se na Bestův příchod jeden z nich.


Není se čemu divit. Charltonu se nedaří, takže potřebuje nový impuls. Kromě Besty lanaří také dvaatřicetiletého bývalého obránce Southamptonu, Darrena Powella.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události