Tenis

Finále Davis Cupu – Španělsko bez Nadala, Argentina bez výhry

Španělská tenisová hvězda a nejlepší hráč současnosti Rafael Nadal se neobjeví ve finále Davis Cupu. To se koná v Argentině od pátku do neděle.

Po turnaji Masters v Paříži a Turnaji mistrů v Číně tak fanoušci světovou jedničku neuvidí ani nyní. Nadal se již delší dobu potýká se zraněním pravého kolena, za které dle něj může velké množství turnajů ATP.

O Nadalovi už se Španělé bavit nebudou

Kapitán španělského týmu Emilio Sanchez Vicario se k neúčasti Nadala vyjádřil slovy: “Mrzí mě, že tu Nadal s námi není, ale odteď už o něm nebudeme mluvit.“


Velkou šanci uspět má tak domácí Argentina. Kapitán argentinského týmu Alberto Mancini na jednu stranu Nadalovy absence lituje, na druhou stranu říká: „Je třeba ale také podotknout, že Argentinci touží po Davis Cupu. V tomto směru je to dobrá zpráva, protože naše šance na výhru stouply," dodal. Argentina má teď na dosah historický úspěch. Může poprvé vyhrát Davis Cup.

Domácí publikum možná rozhodující výhodou

Argentinci spoléhají především na Juana Martina del Potra, vedle něj se ve finále objeví David Nalbandian. Španělsko budou ve finále reprezentovat David Ferrer a Marcel Granollers. Na horké argentinské půdě to soupeři domácích neměli nikdy jednoduché. Teď se budou muset Španělé navíc potýkat s nepřítomností své největší opory.


Lístky na finále, které se uskuteční v hale Islas Malvinas ve městě Mar del Plata, jsou však i přes Nadalovu neúčast zcela vyprodány.

fik, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události