Vítkovice si kanonádou upevnily vedení v extralize

Svěřenci trenéra Hadamczika deklasovali v předehrávce 24. kola Kladno 6:1.

Cílem ostravského týmu v zápase s devátým Kladnem byl zisk tří bodů a usadit se tak na špici extraligové tabulky. Své ambice Vítkovice naznačily už ve třetí minutě. Varaďův pokus zblízka ještě gólman Středočechů Kopřiva vyrazil, ale pouze na hokejku Klimka, a ten zblízka neminul.

Vítkovice rozhodly zápas ve druhé třetině

Na další branku si více než tři tisíce diváků muselo počkat až do druhého dějství. A domácí je potěšili hned čtyřikrát. Klimek opět dorážkou po střele Štefanky zavěsil pod břevno a zvýšil na 2:0. Za dvě minuty při závaru před Kopřivou umístil puk do odkryté branky Svačina a další krušnou chvilku připravil kladenskému brankáři po střele z první Petrovický. Pětigólové vedení zařídil Vítkovicím Varaďa. Zkušený útočník se střelou počkal, až Kopřiva lehne na led a poté ho pohodlně přehodil.

Klimek završil hattrick

V poslední třetině se trefil potřetí v utkání Klimek a zkompletoval svůj hattrick. To už v brance hostů stál střídající Lev. Na druhé straně čestný úspěch Kladna a zároveň Pincovu neprůstřelnost přerušil Kuchler. Vítkovice tak po výhře 6:1 mají v tabulce na prvním místě pětibodový náskok před druhým Litvínovem. Třetí Slavia zaostává o šest bodů, jenže stejně jako Severočeši má zápas k dobru.

Vítkovice Steel - Geus Okna Kladno 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Klimek (Varaďa, Štefanka), 27. Klimek (Štefanka), 29. Svačina (Kuboš, Ujčík), 34. Petrovický (Ujčík, Svačina), 39. Varaďa (R. Hruška, Roman), 54. Klimek (Varaďa) - 55. Kuchler (Čurilla, Eberle). Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3682.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Ovčačík, Voráček - Kvapil, Burger, Krenželok - Ujčík, Petrovický, Svačina - Roman, R. Hruška, Treille - Klimek, Štefanka, Varaďa - od 22. min. navíc Strapáč. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Kladno: Kopřiva (41. Lev) - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Trončinský, Hořava, Šmach - Diviš, Patera, M. Procházka - Z. Nedvěd, Frolík, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Stieler, Čurilla, Eberle. Trenéři: Müller, Kasík a Krása.