Fotbal

Zlobiví Drogba s Fergusonem to odskákali

Štědrá disciplinární komise anglické Fotbalové asociace udělala předčasné Vánoce útočníkovi Chelsea Didieru Drogbovi a trenérovi Manchesteru United Sirovi Alexu Fergusonovi.

Na tři zápasy si bude moci odpočinout Didier Drogba, který byl potrestán za to, že minulý týden při utkání Ligového poháru hodil mezi fanoušky Burnley minci.

Někdo vrhá oštěpem, Drogba mincí

K incidentu došlo po půlhodině hry středečního utkání na Stamford Bridge, kdy Drogba vstřelil gól. Branku běžel slavit před fanoušky druholigového Burnley a někteří hostující příznivci hodili na fotbalistu mince. Reprezentant Pobřeží slonoviny jednu sebral hodil ji zpět.

Drogba, který se v duelu s Burnley představil poprvé po šestitýdenní pauze způsobené zraněním kolena, se sice vzápětí omluvil, FA mu však na základě televizních záběrů zastavila činnost. Sudí hození mince neviděl a hráče potrestal žlutou kartou za oslavu gólu před fanoušky soupeře.

Hádavého Fergusona přijde jeho výstup draze

Trest pouze na dva zápasy si "odnesl" ze sezení disciplínární komise Ferguson, který se pustil do hádky s arbitrem Deanem, který řídil utkání mezi Manchesterem United a nováčkem z Hullu. Slavnému skotskému trenérovi nemusí být "líto", že narozdíl od Drogby dostal pouze dvouzápasový distanc, protože Fotbalová asociace mu navrch přihodila ještě pokutu 10 000 liber (asi 305 tisíc korun).


O co přesně šlo? Trenérského veterána nejprve rozčílilo, že rozhodčí neposlal předčasně do sprch již jednou napomenutého Andyho Turnera za faul na Michaela Carricka. Do stavu nepříčitnosti pak zasloužilého kouče "Rudých ďáblů“ dostal sudí Dean ve chvíli, když za stavu 4:1 pro Manchester odpískal proti jeho týmu penaltu po střetu Rio Ferdinanda s Bernardem Mendy.

Trest za incident z utkání, ve kterém nakonec zvítězil Manchester 4:3, vstoupí v platnost až 2. prosince. Šestašedesátiletý kouč anglických šampionů tak bude moci být s týmem při zápasech s Aston Villou a Manchesterem City, na tribunu bude muset až v duelu Ligového poháru s Blackburnem a utkání se Sunderlandem v Premier League.

Šlechtic, který se chová jako skotský námořník

Jeden z mála trenérů, kteří se mohou pochlubit šlechtickým titulem, se s rozhodčími z Premier League vůbec rád hádá, což potvrzují i extempore z minulé sezony. Taktéž dvouzápasový trest si musel například odpykat za šťouchnutí prstem do rozhodčího Marka Clattenburga v zápase, v němž jeho tým prohrál s Boltonem.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události