Fotbal

Druholigová Jihlava: Byl by nesmysl nechtít postoupit

Jen bod za vedoucími Bohemians 1905 zaostali na podzim ve 2. lize fotbalisté Jihlavy. Ač to původně cíl nebyl, hodlají nyní na jaře bojovat o postup.

„Před sezonou jsme si vytyčili jako cíl postup do tří let. Ale vzhledem k našemu postavení po podzimu by byl nesmysl nebojovat o něj už teď,“ přiznává trenér FC Vysočina Jihlava Karol Marko.

Případ Faldyna: "Nemůžeme pustit nejlepšího střelce!"

Ten se mohl během podzimu opírat o střeleckou formu kapitána Petra Faldyny a to i přesto, že hráč poslal klub k arbitráži, protože chtěl odejít do Slovácka. „Má u nás smlouvu do června a protože chceme bojovat o postup, nemůžeme přece pustit nejlepšího střelce,“ vyjasňuje Faldynovu šanci na zimní odchod Marko.


Ofenzivu Jihlavy navíc posílí brněnský střelec Pavel Simr, který už u jednoho postupu Jihlavy mezi elitu byl. Tehdy jako nejlepší střelec týmu. Naopak odejde jiný forvard Michael Rabušic. Devatenáctiletého talentovaného mladíka si vybralo Brno.

Podle Marka je favoritem Dukla

Na jaře ovšem ještě bude o dvě postupová místa boj a Marko to dobře ví. Překvapivě ovšem nefavorizuje Bohemians, ale jiný pražský klub. „Pro mě je největším favoritem Dukla, má vynikající a zkušené mužstvo. O postup se ale poperou i Bohemians a nepříjemný bude Sokolov,“ odhaduje kouč Jihlavy.

Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události