Fotbal

Necid slávistou i na jaře? Je to možné

Vedení Slavie Praha požádalo ruský tým CSKA Moskva, aby nechal útočníka Tomáše Necida v pražském klubu na hostování pro jarní část Gambrinus ligy.

Devatenáctiletý útočník Slavie Tomáš Necid se na sklonku letošního srpna dohodl na zimním odchodu do ruského CSKA Moskva. Slavia za něj vyinkasuje zhruba 120 milionů korun. Nyní se český mistr urputně snaží vyjednat možnost, že by Necid na jaře ve Slavii hostoval.

Rusové váhají, své stanovisko ještě nevydali

"Požádali jsme vedení CSKA Moskva o to, zda by nezvážili možnost, aby u nás Tomáš na jaře hostoval. Zatím jejich vyjádření nemáme a je to čistě na rozhodnutí CSKA. Teď je tedy těžké říct, jak celá věc dopadne," poznamenal mluvčí pražského klubu Ondřej Zlámal.


Necid je pro Slavii prakticky nepostradatelný. Na podzim vstřelil už devět ligových branek a navíc se v současné době připravuje na kvalifikační utkání v San Marinu. Trenér reprezentace Petr Rada ho povolal premiérově. V setrvání mladého útočníka věří také kouč Slavie Karel Jarolím. "Přeji si, aby Necid odehrál i jarní část za Slavii," řekl Jarolím už v neděli po ligovém utkání s Viktorií Žižkov.

Bude se opakovat “případ Vlček“?

Slavia se totiž chce vyvarovat situace, která nastala loni. To odešel po podzimní části do Anderlechtu Brusel Stanislav Vlček a "sešívaní" na jaře těžko hledali za jeho góly náhradu. "Je pravda, že když odešel Standa, bylo to složité, a kdyby teď odešel Tomáš, pak by to také byla velká ztráta. Ale na druhou stranu věřím, že by se s tím Slavia vyrovnala. Není to poprvé ani naposled. Nyní je jisté jen to, že Necid v zimě odchází," dodal Zlámal.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události