Fotbal

Brazilec Ronaldo uvažuje o konci kariéry

Brazilský fotbalový útočník Ronaldo možná kvůli vážnému zranění kolene ukončí kariéru.

Dvaatřicetiletý Ronaldo si přetrhl vaz v koleni už v únoru a od té doby se stoprocentně nezotavil. První minuty na trávníku strávil až v tomto týdnu během charitativní exhibice v Maroku, odehrál 22 minut. Ale návrat do profesionálního fotbalu je spíše zbožným přáním.


V AC Milán mu kontrakt vypršel na konci minulé sezony a nabídky velkých klubů nejdříve Ronaldo odmítal a poté už zase kluby neměly zájem, když se jeho zdravotní trable nelepšily. Ronaldo navíc v době nečinnosti drasticky přibral na váze.


Ronaldo však začal v Brazílii tvrdě trénovat a chtěl se do Evropy vrátit. Nedávno však musel odmítnout nabídku italského klubu AC Siena. "Děkuji jim, ale teď opravdu nevím, jaká bude moje budoucnost,“ řekl Ronaldo italskému deníku Gazzetta dello Sport.


Ronaldo: Asi skončím, ale ještě si nejsem jistý


"Nevím, jestli ještě budu hrát, nebo definitivně ukončím kariéru. Pořád jsem se nerozhodl. Nemám tolik naspěch, musím nejdřív dokončit svou rehabilitaci. Definitivní rozhodnutí o mé budoucnosti může přijít zítra, nebo za měsíc,“ přidal Ronaldo.


O Brazilce se v létě zajímal například i movitý Manchester City, ale Ronaldo při exhibici v Maroku ukázal, že ještě není plně připraven a pořád vypadal, že má nadváhu. "Jsem unaven. Trénink a rehabilitace jsou velmi náročné a moje nohy jsou opravdu těžké,“ řekl fotbalista, který prodělal operace pravého kolena v letech 1999 a 2000, ale zotavil se a v roce 2002 pomohl Brazílii k titulu mistrů světa.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události