Fotbal

Dělník, student, úředník. To je tým San Marina

Zatímco loni hráli za San Marino dva profesionálové, letos je mužstvo složeno už jen z amatérů…

Ujfalušiho a spol. čeká bitva s “jiným světem“. Soupeřem české reprezentace je totiž celek složený z amatérů, kteří neoplývají tučnými bankovními konty, ale o to větší bojovností.


Na bodový zisk to reprezentantům San Marina stačit zřejmě nebude, což sami dobře vědí. Jde ji hlavně o to, aby se před světem neztrapnili a zažili další cenný zážitek.

Proti Česku bez "profíků"

Ještě loni hrálo v mužstvu duo hráčů, kteří se mohli pyšnit statutem “neamatéra“. Jenže ani jeden proti Česku nenastoupí - útočník Andy Selva je kvůli těžkému zranění na půl roku mimo hru a brankář Aldo Simoncini už v kolonce profese nemá uvedeno fotbalista, ale student.


Když česká reprezentace nastoupila v San Marinu loni v září, dostala k dispozici brožuru, kde bylo ke každému hráči domácích uvedeno jeho povolání. Žádná takováto publikace sice nyní dostupná není, podle ověřených informací se toho ovšem příliš nezměnilo. Vlastně vůbec nic…

Trenér učí, hráč pronajímá pláž

Damiano Vanucci dál vede místní fitcentrum, řada hráčů ještě studuje, další jsou bankovními úředníky, zaměstnanci nemocnice nebo působí v dělnických profesích.


Několik fotbalistů pracuje v některém z mnoha zdejších outletových obchodů, jimiž je samostatná třicetitisícová republika uprostřed Itálie vyhlášená. Alessandro Della Valle zase prodává keramiku, která zde má dlouhou tradici.


V kabině týmu prý padá na rozdílnost zaměstnání řada narážek, trenér Giampaolo Mazza se však těší velké vážnosti. Nejspíš proto, že je učitel… Vůbec nejzajímavějším způsobem se živí Riccardo Muccioli, jemuž patří kus pláže v nedalekém Rimini, kterou úspěšně pronajímá.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události