Fotbal

Buffon, kterého sužovaly deprese, chtěl přestoupit do AC Milán

Italský fotbalový brankář Gianluigi Buffon je v poslední době jedno velké překvapení. Nejdřív přiznal, že před lety trpěl depresemi a teď vyšlo najevo, že chtěl přestoupit do AC Milán.

Třicetiletý brankář, který v současné době marodí se zraněným tříslem, byl v hledáčku “Rossoneri” v roce 2006, kdy byl Juventus Turín po korupční aféře potrestán sestupem do druhé ligy. Slavný brankář zůstal nicméně věrný “Staré dámě” a pomohl jí k návratu  do nejvyšší italské fotbalové soutěže. 


“Jsem s Juventusem naprosto svázaný. Od chvíle, kdy jsem se rozhodl zůstat v kádru po vyřazení ze Serie A, tak jsem se stal součástí projektu, který se týkal návratu týmu na výslunní,” řekl Buffon, který se v tom stejném roce stal s italským národním týmem mistrem světa.


„Nikdy bych nemohl hrát za žádný jiný italský tým. Snad s výjimkou Janova, kterému fandím," pokračoval fotbalista, který vyhrává většinu anket o nejlepšího brankáře světa.


„Na druhou stranu, pokud by za mě Milán nabídl třeba 40 milionů liber, tak bych byl prvním z těch, kdo by říkal, aby mě prodali. Udělal bych to z toho důvodu, že miluji Juventus a díky této částce by mohl klubu udržet kádr pohromadě,“ svěřil se patriot v dresu "Bianconeri".

Buffon: Hlavu mi vytáhl z oprátky psycholog

Nedávno spatřila světlo světa ještě jedna záležitost z života úspěšného brankáře, o které nikdo netušil. Deník La Stampa otiskl některé pasáže z Buffonovi biografie Numero Uno, ve kterých se zdánlivě spokojený fotbalista vyznává z toho, že trpěl depresemi. "Od prosince 2003 do června 2004 mě sužovaly těžké deprese, kvůli nimž jsem musel vyhledat pomoc psychologa," píše Buffon.


"Nebyl jsem spokojen se svým životem, svou prací a celkově s fotbalem," uvádí dále italský brankář. "Přišlo to náhle. Moje nohy se najednou začaly třást, a dokonce jsem dostal strach z účasti na mistrovství Evropy 2004. Musel jsem vytáhnout hlavu z oprátky a vyhledat psychologickou pomoc," dodal.


"Jednalo se o temnou kapitolu mého života, protože jsem obvykle velmi optimistický člověk. Přemýšlel jsem, jak mohou lidé, kteří jsou bohatí a úplně zdraví, trpět depresí,“ tázal se sám sebe Buffon, který našel štěstí v náruči české modelky Aleny Šeredové, která mu porodila syna Louise Thomase.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události