Fotbal

Necid po premiérovém gólu: Pokladník si mě zkásne

Slavistický útočník při svém prvním zápase za národní mužstvo pobyl na hřišti jen 25 minut. Přesto se gólově prosadil.

Proti San Marinu uzavřel mladý kanonýr účet zápasu na 3:0 ve prospěch českého týmu a na své konto si tak připsal první reprezentační trefu. A byla určitě zasloužená, protože vytáhlý útočník mohl přidat ještě druhou branku, ale z dobré pozice přestřelil. Za krátký pobyt na hřišti toho stihl více, než někteří jeho spoluhráči za celý zápas.

Za premiérový gól zaplatí…

Ve většině fotbalových klubů to tak funguje. Dáte svůj první gól v novém týmu a spoluhráči vás hned zkasírují. Stejně je tomu i v české reprezentaci. "Pokladník už mi řekl, kolik mě to bude stát, takže když pojedu na příští reprezenatční sraz, donesu to," řekl po příletu na ruzyňské letiště s úsměvem Necid a dodal, že v tomto případě se jedná o příjemné finanční výdaje.Svůj gól ale nijak nepřeceňoval. "Jsem rád, že jsem vůbec nastoupil. To, že jsem dal gól, je super, ale nejdůležitější je, že vezeme tři body. Já se snažím dávat góly v každém zápase, ale když mi to nevyjde, dá prostě góly někdo jiný. Důležité je vítězství týmu.

San Marinu postupem času došly síly

V prvním poločase hráči San Marina drželi krok a do šaten se šlo za stavu 0:0. V druhém poločase ale Češi strhli vítězství na svou stranu. "Bylo to těžké, já jsem to sledoval z lavičky a bylo vidět, že dokud měli síly, běhali, kousali, štípali, zdržovali hru, simulovali. To se jim dařilo, ale nám pomohl gól na začátku druhé půle, který nás uklidnil,“ vysvětlil Necid svůj pohled na důležitý moment zápasu. I Milan Baroš si byl vědom důležitosti prvního gólu. "Dneska už každý ví, že tyhle zápasy nejsou jednoduché. Prakticky nejde nic získat. Všichni čekají vítězství a povinností je vyhrát. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ řekl Milan Baroš. "V poločase za stavu 0:0 to nebyly nejpříjemnější chvíle, ale my jsme se snažili nepropadat panice a věřili jsme, že se dokážeme brzy prosadit a to se povedlo,“ dodal.

Šírl Necida nenapodobil

Velkou šanci v zápase měl i záložník ruského Zenitu Petrohrad Radek Šírl, ale nenaložil s ní dobře. "Bohužel jsem to jako vždycky zazdil," řekl trochu zklamaně Šírl. Střelce Necida za jeho výkon ale pochválil. "Je to super, že dal gól. Měl tam ještě jednu šanci, takže mohl dát klidně dva. Jen tak dál," zakončil.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události