Fotbal

Jak se vám líbil výkon Česka v San Marinu? OZNÁMKUJTE HO

Jak se vám líbil výkon Česka v San Marinu? OZNÁMKUJTE HO
Zdroj: TN.cz

Radovo mužstvo se v zápase se San Marinem dlouho trápilo, nakonec však zvítězilo 3:0.

Tři body ze San Marina lze počítat jen jako splňenou povinnost. Výhra 3:0 nad fotbalovým trpaslíkem totiž žádného příznivce přehnaným optimismem nenaplnila.


Na druhou stranu to byl klasický souboj "kočky s myší". Češi vytrvale obléhali obranný val soupeře, který hrál na hranici svých možností.


I tak však národní mužstvo mohlo, nebo spíš mělo, zvítězit vyšším rozdílem.

První půle? Takový lehčí trénink


V úvodních minutách zápasu bylo až příliš dobře vidět, že českým borcům chybí větší motivace. Jistě, je těžké se vyburcovat do té správné provozní teploty, když měsíčně pobíráte miliony korun a najednou se máte měřit s amatéry, kteří za pár tisíc měsíčně roznášejí poštu, vydávají úřední potvrzení či vyučují ve škole...


Ale jednou to je kvalifikace - a ta se má hrát naplno! Navíc je "naše" skupina už nyní pořádně zamotaná a nikdo by se asi nedivil, kdyby při konečném zúčtování o postupujícím rozhodlo skóre. A jestli se nároďák rozhodl šetřit "fotbalové trpaslíky" tím, že je nebude ztrapňovat gólovými příděly, může se mu to krutě vymstít.

Jankulovski obstál, Fenin nikoliv

Ale abychom nebyli přehnaně kritičtí, musíme poznamenat, že výkon české reprezentace nebyl až tak špatný. V dobrém světle se ukázal hlavně Marek Jankulovski, jenž hýřil aktivitou a pro brankáře Simonciniho byl permanentním nebezpečím.


Naopak zklamalo útočné duo Milan Baroš – Martin Fenin. O něco lepší dojem zanechal prvně jmenovaný, který se snažil být neustále v pohybu a něco vymyslet. Bohužel však opět potvrdil, že mu to v reprezentaci momentálně prostě “nestřílí“. Ve 35. minutě se sice parádně uvolnil v pokutovém území, jenže svou akci gólem nezakončil – jeho ledabylou střelu Simoncini bez problémů vystihl.


To Fenin si vedl ještě hůř. Byl neviditelný a ani jednou pořádně nevystřelil. Navíc působil podrážděně, pět minut před koncem první půle se zbytečně ohnal po obránci soupeře a praštil ho do hlavy. Pokud to bylo úmyslně – je to “srabárna“. Pokud fauloval omylem – je to ryzí nešikovnost…

Necid potvrdil své kvality, Bednářovi scházel čas

Fanoušci byli nejvíc zvědaví na to, v jakém světle se předvedou Tomáš Necid s Romanem Bednářem. Útočník Slavie nastoupil zhruba po hodině hry a v 83. minutě skóroval, když se prosadil umístěnou střelou z hranice pokutového území. To Bednář se na trávník dostal až v 81. minutě a neměl tedy dostatek času trenéra přesvědčit, že si pozvánku zaslouží i příště.

hum, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události