Fotbal

Hašek dostal nabídku vést český fotbal

Podle nejnovějších informací povede ČMFS bývalý reprezentant Ivan Hašek, který je podporován širokou veřejností.

K Ivanu Haškovi je českou veřejností vzhlíženo jako k osobě, která je dostatečně důvěryhodná a zkušená, aby vyvedla český fotbal z krize a dostala jej znovu tam, kam patří. Nyní podle nejnovějších informací je Ivan Hašek připraven kandidovat na post předsedy ČMFS. Pokud tedy neochabne zatím překvapivě velká podpora fotbalového hnutí.

Zástupci klubů deklarovali silnou podporu

Ivan Hašek se musí v Dubaji cítit jako Miloš Zeman. Pořád za ním totiž jezdí návštěvy a řeší s ním budoucnost fotbalu v České republice, zatímco on si hledí svých každodenních starostí v klubu Al Ahlí.Tentokrát za Haškem byli zástupci fotbalu z Čech i Moravy - Dalibor Kučera a Ladislav Čičmanec, kteří z nejmodernějšího města světa přivezli zajímavé zprávy: "Během jediného týdne ze 48 klubů MSFL a moravských divizí vyjádřilo podporu Ivanu Haškovi 34 z nich. K tomu se přidalo plných 21 okresů z celkových 25 na Moravě," prozradil serveru Aktuálně.cz Kučera, který bývalého reprezentanta podporoval už v roce 2005. Čičmanec byl jedním z hlavních aktérů, kteří požadovali po předsedovi Mokrém předčasné volby.Právě tato písemná podpora krajů, okresů i klubů výkonnostního fotbalu byla podle obou členů delegace jedním z nejdůležitějších aspektů při rozhodování trenéra, zda má na kandidaturu opravdu kývnout. Ani silný mandát ale Haška nedonutil definitivně říct "Ano“ a vrhnout veškeré své síly k práci na svazu.

Řešili se i personální otázky

Že nešlo pouze o jednorázovou návštěvu, při které se budou řešit hypotetické záležitosti budoucnosti, potvrdil Čičmanec, který šéfuje okresnímu fotbalového svazu v Jablonci. "Týká se to především programu a také postupné tvorby týmu lidí, kteří budou schopni většinově se shodnout na filozofii řízení fotbalového svazu," uvedl Čičmanec pro Aktuálně.cz.


"Výsledek jednání, které jsme připravovali několik týdnů a konzultovali s fotbalovým hnutím v Čechách i na Moravě, je pro nás úspěšný a důležitý," zhodnotil po příjezdu z dubajské schůzky předseda Řídící komise pro Moravu Kučera. "Ivan je samozřejmě stále vázán smlouvou v klubu Al Ahlí a s ohledem na tuto skutečnost nemůžeme nyní další kroky zbytečně akcelerovat. Na dalším společném postupu jsme se ale samozřejmě dohodli," dodal Kučera.Ivan Hašek má podporu široké veřejnosti od dob, kdy před třemi lety kandidoval na šéfa české kopané. Delegáti valné hromady fotbalového svazu tenkrát ale rozhodli jinak a předsedou zvolili na třetí pokus Pavla Mokrého, který se stal nastrčenou figurkou ovládanou "bossem“ Košťálem.


Hašek byl i jedním z kandidátů na uvolněné místo reprezentačního trenéra, ale nakonec nabídku odmítl, hlavně kvůli nekoncepčnosti celého svazu. 

 

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události