Fotbal

Huňa: Profesionálním fotbalistou jsem se stal v 25 letech

Huňa: Profesionálním fotbalistou jsem se stal v 25 letech
Zdroj: TN.cz

Na Vaše otázky v on-line rozhovoru odpovídal fotbalový kanonýr a kapitán Příbrami Daniel Huňa, který s 10 brankami vede tabulku střelců Gambrinus ligy.

Před sezonou by tomu asi málokdo věřil, že po 14 kolech se na vrcholu tabulky nejlepších střelců bude skvít jméno Daniel Huňa. Ale nyní je to skutečností, protože útočník Příbrami vstřelil již deset branek a nadále má hlad po gólech. "Je hezké být v čele střelecké tabulky. Tomáš Necid tak aspoň dostal nějaký vzkaz, jsem zvědavý, jak na to zareaguje," smál se po utkání s Jabloncem Daniel Huňa, když ještě nevěděl, že Necid na jeho výzvu gólově neodpoví...


Devětadvacetiletý útočník se tak zapsal do přestupových plánů několika tuzemských i zahraničních klubů. Zájem má i pražská Sparta. Jeho cena se může vyšplhat na patnáct až dvacet milionů korun. Pokusí se některý z klubů dát si Huňu jako dárek pod vánoční stromeček? Šéfa Příbrami Jaroslava Starku asi čekají nekonečné jednání o případném přestupu střeleckého zázraku.


V našem on-line rozhovoru Daniel Huňa prozradil, že k profesionálnímu fotbalu se dostal až v 25 letech v týmu Bohemians 1905. Kdy se začne zabývat s případným přestupem do většího klubu? Kolik gólů vstřelil nejvíce v jednom zápase? A kteróu jeho trefu hodnotí jako nejhezčí?

Rozhovor


Huňa přišel do tehdy ještě příbramské Marily v roce 2004 a ve své premiérové sezoně nastoupil k osmi zápasům, ve kterých se ovšem ani jednou netrefil a možná i díky tomu začalo jeho trápení, které ho provázelo v sezoně následující. V té totiž nastoupil pouze třikrát a z bývalého forvarda Bohemians Praha byl pouze jeden z "ohřívačů" lavičky.Následovala sezona, v níž dostal více prostoru, ovšem důvěru svému trenérovi neoplatil ani jedním gólem a i díky tomu putovala Příbram po mnohaletém působení v nejvyšší soutěži do 2. ligy. V tu dobu k týmu nastoupil italský stratég Massimo Morales, který v Huňovi poznal velký talent a dal mu do té doby nevídaný prostor. Devětadvacetiletý útočník odehrál 22 zápasů, v nichž nasázel celkem deset branek a byl jedním z tahounů týmu ve spanilé jízdě do nejvyšší soutěže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události