Fotbal

Hráči Brazílie: Ronaldo je jen tlučhuba

Portugalská hvězda Cristiano Ronaldo nebude na utkání s Brazilci rád vzpomínat. Kromě toho, že hostující Portugalci prohráli 2:6, tak byl jejich špílmachr označen za zlomyslného a velkohubého člověka.

Hvězda Manchesteru United Cristiano Ronaldo byl obviněn z toho, že chtěl v přátelském zápasu, v němž Portugalsko prohrálo na půdě Brazílie 2:6, zlomit nohu jednomu z Kanárků Tiagu Silvovi.


"Je to zákeřný a zlomyslný hráč. Kdybych mu v jednom ze soubojů neuskočil z cesty, tak mi zlomí nohu,“ řekl rozhořčený Silva. "Zápas mu nevyšel, protože jsme ho z trávníku sfoukli jako svíčku,“ rýpnul si obránce Fluminense, o kterého se v lednu zajímala anglická Chelsea.


"Dokonce si dovolil tvrdit, že se mě ani nedotknul. Ale to bylo jen proto, že jsem mu vyhnul,“ upřesňuje Silva. "Pak si uvědomil, co udělal a omlouval se mi, ale já jsem jeho omluvu nepřijal,“ uzavřel rozzlobený brazilský obránce.

Marcelo: Tlučhuba Ronaldo neví, která bije

Ronalda vůbec nešetřil ani Marcelo, spoluhráč Tiaga Silvy. "Tlučhuba Ronaldo vůbec nevěděl, která bije. Loktem mě odstavil od míče a ještě se rozčiloval,“ nechápal Ronaldovo počínání na trávníku obránce Realu Madrid.


Zostuzený Ronaldo šel na letiště zřejmě kanály brazilského hlavního města Brasilia, kde se utkání odehrálo, nejen kvůli ostudné prohře, ale i kvůli svému chování před zápasem. V brazilském tisku totiž tvrdil, že by měl v anketě FIFA o nejlepšího hráče světa obsadit první tři místa.

"Jsem první, druhý a třetí nejlepší hráč světa,“ přidal v dobrém rozmaru před čtvrtečním utkáním v Brazílii Cristiano Ronaldo. "Jsou tu ale i další dobří kandidáti. Jako například Fernando Torres, Lionel Messi a Kaká,“ dodal.

Kdo byl vítězem duelu Ronaldo vs. Kaká?

To ovšem Ronaldo ještě nevěděl, že jej právě brazilský Kaká ve vzájemném přátelském zápase úplně zastíní. Narozdíl od portugalského špílmachra to byl totiž záložník AC Milán, který svůj národní tým zásoboval jednou přihrávkou za druhou.


"Ronaldo dává krásné góly a dokáže z fotbalu udělat pořádnou show, ale já bych zvolil Kaká jako nejlepšího hráče světa,“ přisypal soli do rány v Portugalcově sebevědomí Elano, který s Ronaldem svede za nedlouho další těžkou bitvu. Příští týden je totiž v Premier League na programu derby v Manchesteru, v němž se střetne Elanův City a Ronaldův United.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události