Fotbal

Italský gigant Inter je zadlužený a ještě platí dva trenéry

Vítěz italské Serie A z posledních tří let ukončil sezonu 2007/08 se schodkem 148 milionů eur (zhruba 3,8 miliardy korun).

Milánský Inter přitom navenek působí jako bezedná studnice bohatství. V každém přestupním období přijde další řádka hvězd či talentů na obrovské sumy peněz. Jenže to vše je podle všeho pouze kvůli věřitelům. Za uplynulé čtyři roky totiž Inter nastřádal dluhy do výše půl miliardy eur.


A důvody? Klesá tržní hodnota televizních práv a stoupají mzdy hráčů. Oproti loňskému roku inkasoval klub částku o devět procent nižší za vysílání svých zápasů, na druhé straně muselo vedení vyplatit hráčům o 19 milionů euro víc na výplatách.

Opravdu kvalitní tréninky...

K tomu všemu si ještě zadlužený Inter dovolí takový luxus, jako je vyhození úspěšného trenéra Manciniho po zisku titulu. Kvůli jeho předčasnému konci má milánský klub v současné chvíli na výplatní pásce dva hodně drahé kouče. Mancini má podle smlouvy nárok ještě na 10 milionů euro, na San Siru ale nyní vládne nejdražší trenér světa José Mourinho.

Uleví Adriano rozpočtu?

Kasa milánského klubu si ale již brzy možná o něco uleví. Z výplatní pásky by totiž mohl zmizet problémový Brazilec Adriano. Útočník, který v minulosti zářil a motal hlavy nejlepším obranám světa, strávil většinu minulé sezony v rodné zemi, kde se léčil z alkoholismu.


Zdálo se, že konečně začne "sekat latinu", ale opak je pravdou. Poté, co opakovaně nepřišel na trénink, upadl do Mourinhovy nemilosti a portugalský kouč jej naposledy nominoval k zápasu 26. října. A tak přišel Adriano s ultimátem: "Nemá smysl, abych tady byl, jestli nebudu hrát. Chci se sejít s vedením a zjistit, zda mě vůbec chtějí."


Mourinho zareagoval překvapivě smířlivě a nominoval Brazilce pro nejbližší duel proti Nedvědovu Juventusu. Celou situaci potom komentoval následovně: "Neupadl v nemilost. Jen se musí vyrovnat ostatním a myslím, že mu mohu pomoci dostat z něj to nejlepší. Stačí, když bude dělat to, co ostatní."

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události