Morozov vstřelil pět branek, prosadil se i Čajánek

Alexej Morozov rozstřílel pěti brankami Astanu a na čele individuálních statistik vystřídal českého reprezentanta Jana Marka.

Hokejisté Dynama Moskva prohráli v pátek na ledě Salavatu Julajev Ufa 6:7 v prodloužení, i když hosté až do 54. minuty vedli 6:4.

Gól a asistenci si připsal český útočník Petr Čajánek. Svůj první zápis do statistik udělal už v páté minutě, když se prosadil v přesilové hře a Dynamo v tu chvíli vedlo už 2:0. Podruhé přišla Čajánkova chvíle v úvodu třetí třetiny, kdy přihrál na gól Weinhandlovi a moskevský tým se v tu chvíli ujal vedení 5:4.

V zápase dal na domácí straně o sobě vědě také Miroslav Blaťák, který byl nejprve dvakrát vyloučen na dvě minuty. V 54. minutě ale přihrál na gól Kutějkinovi, který nastartoval Ufu k finiši. Právě Kutějkin pak dokonal obrat v prodloužení vítěznou brankou.

Ve druhém utkání se sice opět nevedlo kanonýrovi Janu Markovi, i tak ale Magnitogorsk porazil tým Sibiru Novosibirsk 3:2. Jednou asistencí se na výhře podílel český obránce Karel Pilař.

Zápas Kazaně s Barysem Astana se proměnilo v galapředstavení kazaňského útočníka Alexeje Morozova, který zaznamenal při výhře 7:0 hned pět branek.

KHL, páteční výsledky:

Magnitogorsk - Novosibirsk 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Branky: 5. a 17. Mirnov (u druhé PILAŘ), 14. Čistov - 44. Markelov, 57. Tjurin.

Salavat Julajev Ufa - Dynamo Moskva 7:6 po prodloužení (1:2, 3:2, 2:2 - 1:0)
Branky: 30. a 57. Radulov, 54. a 64. Kutějkin (u první BLAŤÁK), 7. Tereščenko, 30. Perežogin, 40. Taratuchin - 2. Jačmeněv, 5. ČAJÁNEK, 28. Afanasenkov, 32. Razin, 44. Weinhandl (ČAJÁNEK), 48. Pestuško.

Lada Toljatti - Nižněkamsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 22. Smirnov, 57. Anšakov.

Nižnij Novgorod - MVD Balašicha 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky: 49. Čubarov, 54. Charitonov (BRENDL), 60. Šiškanov - 38. Antoněnko.

Atlant Mytišči - Novokuzněck 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 1. a 14. Mozjakin - 29. Čupin.

Kazaň - Barys Astana 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky: 5., 19., 32., 44. a 48. Morozov, 37. Stěpanov, 55. Alexejev.

Mediafax / tn.cz

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.