Tenis

Davis Cup: Po prvním dnu Argentina - Španělsko 1:1

Argentinec David Nalbandian vyhrál úvodní zápas nad Davidem Ferrerem, ale ve druhém překvapivě nestačil Juan Martin Del Potro na Feliciana Lopeze.

První bod pro Jihoameričany na domácím dvorci v Mar del Plata získal David Nalbandian, který porazil 6:3, 6:2 a 6:3 Davida Ferrera.

Del Potro měl dobrý nástup, ale špatný závěr

I do druhého utkání vstoupil lépe argentinský hráč a zdálo se, že Argentina směřuje k vedení 2:0 na zápasy. Devátý hráč světa, Del Potro, vyhrál nad Felicianem Lopezem první sadu. Další dva sety pak rozhodovala zkrácená hra a v obou případech byl úspěšnější španělský tenista. To pořádně zamávalo s jistotou Argentince, který navíc měl určité zdravotní problémy. Za stavu 2:3 z pohledu Del Potra ve čtvrté sadě prohrával Argentinec při svém podání už 0:40. Pak sice uhrál jeden míč, ale servis už nezachránil, stejně jako celý zápas, který trval tři hodiny a 19 minut.

Lídr Španělů selhal

Ferrerovi, který je při absenci světové jedničky Rafaela Nadala lídrem španělského týmu, se na podzim na turnajích ATP nedařilo a v Argentině potvrdil, že není v nejlepší formě. Nalbandian byl od začátku aktivnější a prosazoval se i při Španělově servisu. První set získal hladce na svou stranu. V úvodu druhého setu se šestadvacetiletý Španěl snažil zvýšit aktivitu, ale dopouštěl se nevynucených chyb a nestačil. Znovu třikrát prohrál servis a získal jen dva gamy.


Třetí set byl nejvyrovnanější, protože laciným chybám se nevyhnul ani Nalbandian. Ale i tak domácí favorit dotáhl i třetí set do vítězného konce.

Nadšený Lopez a férový Del Potro

"Tenisové zápasy jsou krásné. Na začátku zápasu proti Del Potrovi jsem byl trochu nervozní, ale od druhého setu jsem si začal víc věřit. Ve druhém a třetím setu jsem cítil, že snad už nemůžu hrát lépe," vyznal se ze svých pocitů Lopez. "Porázit hráče světové desítky, v Davis Cupu v jeho domácím prostředí, to je nejkrásnější okamžik mé tenisové kariéry," dodal.


Del Potro soupeře po zápase pochválil. "Lopez hrál skutečně velmi dobře. Byl jsem velmi překvapený. Jeho druhé podání bylo tak dobré jako to první," kroutil hlavou poražený Argentinec Del Potro.

Finále Davis Cupu:

Argentina - Španělsko 1:1 po prvním hracím dnu
Del Potro - F. Lopez 6:4, 6:7, 6:7, 3:6,
Nalbandian - Ferrer 6:3, 6:2, 6:3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události