Fotbal

Fanoušek vběhnul na hřiště a půjde do vězení

Fanoušek vběhnul na hřiště a půjde do vězení
Zdroj: oficiální zdroj

Velmi přísný trest dostal za svoje extempore fanoušek Celticu Glasgow, který při zápase Ligy mistrů vběhnul na hřiště. Soud ho za to potrestal odnětím svobody na šest měsíců.

Osmnáctiletý John Murphy se na trávník vydal při zápase s Manchesterem United 5. listopadu a jeho klub musel následně zaplatit pokutu ve výši 42 tisíc liber (asi 1,27 milionu korun), plus dalších 17 tisíc liber (asi 510 tisíc korun) za to, že podobný incident se odehrál již loni.

Soudní líčení bylo dokonalým vystřízlivěním

Mladík zároveň přiznal, že byl na stadionu navzdory zákazu pod vlivem alkoholu. Glasgowské hospody vymetal onoho dne už od dopoledne, a tak si na svůj exces ani nepamatuje.

Touha předvést se občas dožene fanouška k extrémnímu činu, video vás o tom přesvědčí:

"Nejenže jste ohrozil bezpečnost hráčů, ale zároveň jste přerušil špičkový zápas a navodil situaci, která mohla přerůst ve vážnou strkanici," řekla ve svém verdiktu soudkyně Linda Ruxtonová, která výtržníkovi vyčetla i špatný obraz vržený na skotský fotbal a vysokou pokutu. I proto se prý rozhodla uložit nepodmíněný trest, který má působit jako odstrašující příklad pro podobné výtečníky.


Nesmlouvavá soudkyně na druhou stranu prokázala dobrou vůli v tom ohledu, že mladíkovi snížila původní devítiměsíční trest o tři měsíce. Důvodem bylo Murphyho doznání viny.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události