Hokej

Slávista Svoboda: V Třinci se snad ani normální zápas hrát nedá

Zápas hokejové Slavie na ledě Třince byl protkán řadou sporných situací, které nenechaly nikoho chladným.

„V Třinci se snad ani normální zápas hrát nedá. Nikdy to tu nebylo jiné,“ klidně narážel na sporné situace brankář Slavie Adam Svoboda. Slavia v Třinci otočila zápas na 2:1, ale v poslední sekundě o výhru přišla, když se trefil domácí kapitán Peterek. „Puk šel do rohu, zvedl jsem hlavu na časomíru, tam naskočilo 20:00 a v tu chvíli mě puk trefil do nohy, už musel být konec, ale takové situace jsou asi hodně složité na hodnocení,“ nevymlouval se nešťastný Svoboda.

Brankář Slavie skončil v brance i s pukem

V samostatných nájezdech pak přišel druhý sporný moment utkání. Jako první se na Svobodu rozjel Slovák v třineckých službách Balej a protlačil se Svobodovou pomocí puk do branky. Ale krátce předtím rozhodčí Mikula zapískal a gól neuznal. Po protestech domácích se ale rozjel opět za videorozhodčím pro konzultaci a nakonec gól uznal. „Slyšel jsem, jak rozhodčí zapískal, co víc k tomu mám říct,“ krčil Svoboda rameny.

Šprýmař Peterek: Krásný zápas s krásnou koncovkou

Domácí strana byla pochopitelně v euforii. Zatímco v 11. kole Třinečtí na nájezdy se Slavií prohráli, v pátek se radovali z cenné výhry. „V NHL mě učili, že se hraje do poslední sekundy, tak se tím snažím řídit,“ dělal si legraci domácí kapitán Jan Peterek ze sporné vyrovnávací trefy. Peterek pochopitelně NHL nikdy nehrál. „Je to krásný zápas s krásnou koncovkou, proto hokej hrajeme. Tak to má být,“ liboval si.


Jediný úspěšný střelec samostatných nájezdů Jozef Balej také zažil „dejà vû“. Na začátku října vstřelil Svobodovi gól z nájezdu až poté, kdy jeho první pokus mířil do tyče a nepřehledná dorážka nejdřív byla uznána, ale po protestech trenéra Slavie Růžičky správně nakonec neplatila. V pátek zažil Balej opačnou chronologii. „Někdy je to tak a podruhé na druhou stranu. Tentokrát jsme byli šťastnější my,“ suše konstatoval hráč, který zápas rozhodl.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události