Fotbal

Manažer United Ferguson šokoval Anglii: Omlouvám se!

Manažer United Ferguson šokoval Anglii: Omlouvám se!
Zdroj: TN.cz

Jeden z nejuznávanějších manažerů a věčný rebel proti stávajícím poměrům přišel s omluvou poté, co dostal od Fotbalové asociace stopku na dva zápasy.

Uznávaná trenérská legenda Sir Alex Ferguson dostal dvouzápasový trest za to, že si neodpustil komentáře k výkonu rozhodčího při zápase s Hullem. Fotbalová asociace mu navrch přihodila ještě pokutu 10 000 liber (asi 305 tisíc korun).

Stárne, nebo zmoudřel

Trenérského veterána nejprve rozčílilo, že rozhodčí neposlal předčasně do sprch již jednou napomenutého Andyho Turnera za faul na Michaela Carricka. Do stavu nepříčetnosti pak zasloužilého kouče Rudých ďáblů dostal sudí Dean ve chvíli, když za stavu 4:1 pro Manchester odpískal proti jeho týmu penaltu po střetu Rio Ferdinanda s Bernardem Mendy.

Takhle o přestávce letošního finále Ligy mistrů Ferguson promlouval do duše slovenskému arbitrovi Michelovi:

Co ale nikdo nečekal, byla kajícná slova zatvrzelého muže. “To se stává, je to jen moje chyba,“ přiznal anglickým novinářů. Ti sice ví, že jeho prohlášení není srovnatelné s tím, když Maradona přiznal svou „Boží ruku“ ze semifinále MS proti Anglii, ale na druhou stranu jej chválí za to, že se dokáže i ve svém pokročilém věku neustále vyvíjet.

Zastal se i nenáviděných rozhodčích

Zlí jazykové naopak tvrdí, že je po letech boje se systémem už příliš unavený. Oproti svému dřívějšímu jednání a výrokům se totiž pustil i do obhajoby rozhodčích a jejich prospěšnosti pro fotbal jako takový.


Po vyslechnutí verdiktu od Disciplinární komise FA Ferguson uvedl: “Úkolem této komise není, aby posuzovala úroveň výkonu rozhodčích. Jejich výroky budou vždy nejednotné prostě proto, že každý arbitr má jiný úsudek a vlastní názor na věc. Je to jedna ze skvělých věcí ve fotbale, která se nemění od té chvíle, kdy rozhodčí začali.“

Podívejte se, jak Fergusona vyděsil při zápase vlastní asistent:


Trest si odpyká později

Trest za incident z utkání, ve kterém nakonec zvítězil Manchester 4:3, vstoupí v platnost až 2. prosince. Šestašedesátiletý kouč anglických šampionů tak bude moci být s týmem při dnešním zápase s Aston Villou i příštím proti Manchesterem City, na tribunu bude muset až v duelu Ligového poháru s Blackburnem a utkání se Sunderlandem v Premier League.

Šlechtic, který se chová jako skotský námořník

Jeden z mála trenérů, kteří se mohou pochlubit šlechtickým titulem, se s rozhodčími z Premier League vůbec rád hádá, což potvrzují i extempore z minulé sezony. Taktéž dvouzápasový trest si musel například odpykat za šťouchnutí prstem do rozhodčího Marka Clattenburga v zápase, v němž jeho tým prohrál s Boltonem.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události