Tenis

Čtyřhra napoví o tom, kdo vyhraje Davisův pohár

Je dosti pravděpodobné, že čtyřhra rozhodne o tom, kdo získá salátovou mísu. Po prvním dnu je stav vyrovnaný 1:1, ale momentální situace spíše nahrává Španělům.

Před začátkem finálových bojů byli jasnými favority Argentinci, kteří nastoupili se svými esy Davidem Nalbandianem a Juanem Martinem Del Potrem. Naproti tomu Španělé postrádají Rafaela Nadala a jejich týmovou jedničkou je tak David Ferrer, kterému kryje záda Feliciano Lopez.

Marný Ferrer a agilní Lopez

Zatímco španělská jednička Ferrer v pátečním zápase proti Nalbandianovi selhala, Lopez překvapil vítězstvím nad Del Potrem. Mladému Argentincovi zřejmě ke konci sezony docházejí síly, proto se nechal v duelu s Lopezem ošetřovat na kurtu nepůsobil zrovna jistým dojmem.

Jihoameričané musejí věřit Nalbandianovi

Argentina tak může spoléhat jen na formu Nalbandian, kterému v sobotní čtyřhře bude po boku stát Augustin Calleri, který nahradí Del Potra. To Španělé vsadí na zkušený a hlavně sehraný pár Feliciano Lopez – Fernando Verdasco. Dá se říct, že Argentincům teče do bot, protože pokud se Del Potro nedá během dvou dnů do pořádku, Argentina bude opravdu v úzkých.


V nedělních závěrečných dvouhrách by proti sobě měli nastoupit Del Potro a Ferrer a vše by měl uzavřít zápas Nalbandiana s Lopezem. Očekává se, že Nalbandian svůj úkol zvládne, ale je otázkou, zda to ještě k něčemu bude. Pokud prohrají Argentinci sobotní čtyřhru a Del Potro se nedá pořádně do kupy, můžou se na trofej pro vítěze Davisova poháru těšit Španělé. V případě, že do závěrečné dvouhry proti Ferrerovi nenastoupí Del Potro, ale některý z dvojice Acasuso - Calleri, měl by Španěl zápas alespoň podle papírových předpokladů zvládnout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události