Fotbal

Šírl: Byla to má nejúspěšnější sezona. EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Šírl: Byla to má nejúspěšnější sezona. EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR
Zdroj: TN.cz

Fotbalisté Zenitu Petrohrad sice první místo v ruské lize neobhájili, postup do Poháru UEFA jim ale neutekl. “Jsem přesvědčený, že příští rok zase zaútočíme na titul,“ říká pro tn.cz jedna z vůdčích postav týmu, záložník Radek Šírl.

Zápas pravdy, který rozhodl o tom, že Zenit skončí na páté, tedy poslední pohárové pozici, viděl pouze z televize. Má problémy se svalem, a proti Spartaku Moskva tak nemohl nastoupit. “Nebylo to moc příjemné. Rád bych si to utkání zahrál, šlo v něm opravdu o hodně,“ poznamenal trochu smutně Šírl.

Jak byste veledůležitý duel zhodnotil?

Tak ten zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře. Ovšem abych řekl pravdu, nestihnul jsem ho zhlédnout celý. Ale vím, že jsme vedli 3:1, a doufám, že to tak i dopadlo...

V dresu soupeře nastoupil i Radoslav Kováč. Špičkovali jste se už během reprezentačního srazu?

Bavili jsme se o tom, ale nijak zvlášť jsme se nehecovali. Byl to poslední zápas a dobře jsme věděli, že oběma týmům jde o hodně. Tři roky jsme je neporazili, ale výsledek zápasu závisel hlavně na tom, s jakou formou do něj obě mužstva nastoupila.

Kde jste vlastně utkání sledoval?

Seděl jsem doma u televize. Mám problémy se svalem a ještě včera jsem musel podstoupit nějaké vyšetření.

A jaké to pro vás bylo, když jste viděl své spoluhráče na hřišti a nemohl jim nijak pomoci?

Nebylo to moc příjemné. Rád bych si to utkání zahrál, šlo v něm opravdu o hodně. Ale nedá se nic dělat…

Jak vlastně hodnotíte celou sezonu z pohledu Zenitu? Není postup do Poháru UEFA po mistrovské sezóně trochu zklamáním?
Tím, že jsme vyhráli UEFU i Superpohár, jsme se bohužel dostali do problémů v lize. Nechali jsme si ji trochu utéct a o pak už ji nedohnali. Proto jsme rádi, že jsme skončili na pohárových příčkách. Navíc jsem přesvědčený, že příští rok zase zaútočíme na titul.

Sezonu vám výrazně narušilo také mistrovství Evropy. Myslíte si, že kdyby se nehrálo, došli byste opět až k titulu?

Tak to nevím. Ale pravda je, že jsme v nějakých chvílích byli přetažení. To se projevilo i tím, že jsme na konci nějakých zápasů ztráceli koncentraci. A to nás stálo cenné body. Liga je tady nesmírně vyrovnaná a když někdo nabere ztrátu, jen těžko ji pak smazává…

Nemohla mužstvo Zenitu rozhodit situace kolem útočníka Andreje Aršavina, který opakovaně projevoval zájem klub opustit?
Nemyslím si. Za sebe říkám, že mu přeji, aby odešel. Hrál tady šest let a za tu dobu odvedl skvělou práci, to si musí každý uvědomit. A není pravda, že by nás jeho postoj nějak poznamenal.

Shodou okolností jste v Petrohradě stejně dlouho jako Aršavin. Ale vy odejít zřejmě nechcete…
Já určitě ne. Jsem spokojený – pravidelně hraju, trenér tady zůstává, podepsal jsem novou smlouvu... Nic mě odsud netáhne.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu čistě ze svého pohledu?
Jednoznačně ji hodnotím jako nejúspěšnější v mé dosavadní kariéře. Dostal jsem se do reprezentace a doufám, že příští rok bude stejně úspěšný. Samozřejmě si ale nevíc přeju to, abych byl zdravý.

A kdy vám začne dovolená?

Ještě musíme odehrát dva zápasy v Lize mistrů, takže dovolená nám začne až 11. prosince. Čekám, že nás trenér nechá odpočinout tak čtyři pět týdnů. Zhruba v polovině ledna je totiž naplánované soustředění v Dubaji, poté se přemístíme do Španělska.

Jak dny volna strávíte? Slyšeli jsme o tom, že se chystáte do Čech přivézt vydobyté poháry…

Ano. Byla možnost, je přivézt do Čech, a já ji využil. Jinak se chystám na pět dnů na hory do Rakouska a zbytek dovolené strávím v Čechách.

hum, s přispěním Marcely Špálovské, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události