Motorsport

Legendární Schumacher odmítl šéfovat týmu Ferrari

Sedminásobný mistr světa Formule 1 smetl ze stolu nabídku stát v čele týmu Ferrari. Za tento post by Schumacher za rok inkasoval 5 milionů liber.

„Ano, měl jsem šanci dělat to, co Jean Todt, tedy šéfa týmu Ferrari,“ uvedl. Hlavními důvody, proč nepřijal lukrativní nabídku, byla touha po volném čase. Sám si práce bývalého šéfa týmu Todta cení, nechce však na závodech a v týmu trávit všechny večery a víkendy.

Zatím je poradcem a trenérem

Do čela týmu se tak postavil Stefano Domenicali. Schumacher vzal alespoň post poradce týmu a trenéra brazilského závodníka Filipe Massa.

O tom, že je výjimečný pilot, přesvědčil Schumacher nespočetněkrát, takhle například přelstil Montoyu:


„Uvidím, co dalšího mne v životě zaujme, určitě se objeví něco, pro co se skutečně nadchnu a budu se tomu věnovat s veškerou vášní a energií,“ řekl Schumacher.

Z formule k motorkám

A zdá se, že svému koníčku, závodění na silničních motocyklech, už propadl. Dokonce nyní uvažuje o nabídce týmu Honda jezdit za jejich tým. Ač jeho časy nepatří k nejlepším, Hondě by Schumacherův příchod přinesl jistě mnoho pozitivního. V konečném rozhodnutí však nebudou hrát roli peníze, Schumacher by si chtěl závodění spíše užívat.


„Nebudu mít žádnou druhou kariéru na motorkách. Je to jenom koníček," řekl.

Ve volném čase se legendární "Schumi" věnuje například fotbalovým charitám a střílet góly opravdu umí:

fik, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události