Fotbal

Do Olomouce míří fanoušci Baníku. Na jaře zničili, co mohli

Na čtyři tisíce fanoušků ostravského Baníku má zavítat v neděli na ligové utkání se Sigmou Olomouc. Bude se opakovat apokalypsa?

Pro krajní případy je připraveno také vodní dělo.

V akci 400 strážců zákona

„Do akce bude nasazeno přibližně čtyři sta policistů služby pořádkové, kriminální a dopravní policie, včetně pořádkové jednotky správy Severomoravského kraje,“ řekla agentuře Mediafax olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Podívejte se, jak se fanoušcí Ostravy předvedli ve Zlíně:

Utkání, které začne už zítra v 17 hodin, budou provázet nejrůznější opatření. Policisté se chystají dohlížet na chování fanoušků po celý den, budou přítomni také na jejich cestě z nádraží až na Andrův stadion.

Omezení dopravy i důrazná varování

Situaci v Olomouci se přizpůsobí doprava, jinak budou jezdit např.tramvaje. Čeká se i uzavírka ulic v okolí stadionu. „Dopravu budou na místě usměrňovat policisté a strážníci,“ uvedla Dolejšová.


Opatrní by měli být během zítřejšího odpoledne také majitelé restaurací a prodejen. V ulicích, kudy budou fanoušci procházet, by je raději neměli otvírat. Řidiči by si měli dávat pozor na svá zaparkovaná vozidla.

Nepřátelé číslo jedna

Poslední střetnutí Baníku se Sigmou v Hanácké metropoli skončilo doslova apokalypsou. Fanoušci ostravského celku začali v Olomouci řádit už v prvním poločase, kdy házeli světlice na hrací plochu. Během přestávky pak zapalovali sedačky a reklamní tabule. Poničili také ochrannou síť a zdemolovali toalety. Voda vyplavila prostory pod tribunou, které Sigma komerčně pronajímá.


Jeden z policistů byl při návratu fanoušků zraněn na Masarykově ulici v obličeji, druhého napadli na nádraží těsně před odjezdem, kde se oba znepřátelené tábory opět poprali.

Jak to na nádraží zhruba vypadalo? Podívejte se na video:

Závěrečný "účet" hovoří o pěti podezřeních z trestných činů, především za hajlování, osmi přestupcích proti veřejnému pořádku a čtyřech opilcích, kteří byli převezeni na záchytku.

fik, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události