Tenis

Davis Cup: Španělé ve čtyřhře udolali Argentinu a vedou 2:1

Tenisová dvojice Fernando Verdasco a Feliciano Lopéz zdolala v sobotní čtyřhře duo David Nalbandian - Augustin Calleri ve čtyřech setech. Do posledního hracího dne finále Davis Cupu se tak půjde za stavu 2:1 pro Španělsko.

Oba páry vstoupily do utkání velice opatrně a první důležitý okamžik nastal na konci prvního setu, kdy Fernando Verdasco nezvládl svůj servis a povolil Argentincům brejk. Ti ho bez problémů využili a připsali si po necelé hodině první sadu v poměru 7:5.

Tenis jako na houpačce

Druhý set přesně kopíroval ten první, s tím rozdílem, že na konci se ze zisku sady radovali Španělé. Vstup do třetího setu se lépe vydařil Španělům, kteří po triumfu ve druhé sadě na kurtu dominovali a brzy se dostali při svém podání do vedení 5:1. Verdasco však svůj servis nezvládl, o chvíli ho napodobil i Lopot, a sada tak dospěla do tiebreaku.


V něm začali lépe domácí tenisté, kteří se ujali vedení 5:1. Španělé se však nevzdali a pěti získanými body v řadě si zajistili zisk důležitého třetího setu. Čtvrtá sada už byla plně v režii Španělů, na Argentince dolehla krize po ztrátě dobře rozehraného tiebreaku ve třetím setu a svým soupeřům podlehli hladce 3:6.


Finále Davis Cupu:

Argentina - Španělsko 1:2
Čtyřhra: David Nalbandian, Augustin Calleri - Fernando Verdasco, Feliciano Lopéz 7:5, 5:7, 6:7(5), 3:6.

Výsledky pátečních dvouher:

Juan Martin Del Potro - Feliciano Lopéz 6:4, 6:7 (2), 6:7 (4), 3:6.
David Nalbandian - David Ferrer 6:3, 6:2, 6:3.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události