Fotbal

Fenin: Není mi jedno, kdo dává góly. Chci je střílet já

Fenin: Není mi jedno, kdo dává góly. Chci je střílet já
Zdroj: TN.cz

Český fotbalový útočník Martin Fenin z Frankfurtu se v sobotním utkání 14. kola německé Bundesligy podílel na vítězství svého týmu nad Hannoverem v poměru 4:0 gólem a dvěma přihrávkami.

Fotbalový střelec bundesligového Frankfurtu Martin Fenin se v posledních ligových zápasech proměnil v excelentního nahrávače.

Fenin: Nejsem ten, kdo by říkal, že je mu jedno, kdo branky dá

Nejprve pomohl v domácím utkání na začátku listopadu dvěma přihrávkami k vítězství Frankfurtu 2:1 nad Borussií  Mönchengladbach. Poté sice přišel půst v utkání s další Borussí, tentokrát Dortmund, která dala Feninovu týmu facku debaklem 4:0.

Do polské sítě vstřelil Fenin zatím svůj jediný gól v reprezentaci:

Návrat na domácí stadion však český útočník oslavil parádně, když se na debaklu Hannoveru podílel znovu dvěma přihrávkami, které si osladil gólem v závěru utkání. Sečteno a podrženo, Martin Fenin zaznamenal v posledních dvou domácích zápasech 4 asistence, k nimž přidal jednu branku. Že by se z obávaného střelce stal nahrávač?


"Já jsem útočník, spíš mě těší góly dávat. Nejsem ten, kdo by říkal, že je mu jedno, kdo branky dá. Já jsem nejradši, když je dám já. Jsem útočník, ode mě se góly čekají, mně se počítají. Na nahrávky si lidé vzpomenou druhý den, možná za týden, ale pak se na ně zapomene. Ani u nás v novinách to nikdo neocení. Přihrávat na góly je trochu nevděčné," usmál se Fenin.

Český útočník je rád, že přišla odměna v podobě gólu

Když zpečetil skóre sobotního utkání proti Hannoveru na 4:0, bral to Fenin jako odměnu. "Jsem rád, že odměna přišla. Gólové nahrávky se povedly, spoluhráči to pak dávali skoro do prázdné branky. Tak jsem si snad už trefu zasloužil," uvedl český reprezentant, který měl už v první půli dvě velké šance, když jednou trefil brankáře a pak i břevno. "Jsem rád, že v nastavení to tam spadlo i mně," řekl spokojený Fenin.


Ve středu hrál Fenin za národní tým v San Marinu, v sobotu už pomáhal Frankfurtu. V závěru utkání cítil únavu. "Druhou půli už jsem za sebou trošku tahal nohy. Pak se mi ale povedla akce, dali jsme na tři nula a ožil jsem. Bylo fajn, že jsme vedli o dvě branky už po poločase. Kdyby to bylo 0:0, musel bych bejčit úplně naplno a nevím, jak bych to zvládal. Byl jsem hodně unavený," dodal Fenin.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události