Sport

Boxerská legenda Lewis: Možná se vrátím, abych zachránil milovaný sport

Důvodem nejsou peníze, ale snaha o "záchranu boxerského sportu“. Zároveň však Lewis přiznal, že by ho ke comebacku přiměla částka okolo 100 milionů dolarů.

Třiačtyřicetiletý boxer, který skončil s profesionálním boxem v roce 2003, když porazil v souboji o titul mistra světa organizace WBC Vitalije Klička, nevyloučil svůj návrat do ringu. "Pokud by mi někdo dal slušné peníze, mluvíme tady o 100 milionech dolarů, tak se vrátím do ringu,“ řekl Lewis britskému nedělníku Mail on Sunday.

Lewis: Box mě potřebuje

Jedním z důvodů, proč o tom Lewis uvažuje, je slabá úroveň současné špičky v těžké váze. "Nemusím to dělat, protože nepotřebuji peníze ani slávu, ale box mě potřebuje. Zápasy v těžké váze jsou neskutečně nudné, když všechny osobnosti odešly. Chtěl bych zachránit můj sport,“ pokračoval bývalý britský šampion.


"Boxer se většinou rozhodne pro návrat ze dvou důvodů. Buď mu chybí atmosféra zápasů nebo jsou to peníze. Ani jedna z těchto věcí mě nezajímá. Sport, který miluji, mě potřebuje. A vůbec se mi nelíbí, v jakém je teď stavu," prohlásil Lewis.

Bude Britův soupeř Kličko?

Jedním z možných soupeřů bývalého britského boxera by mohl být Vitalij Kličko, jenž nedávno prožil úspěšný návrat do ringu. "Víme, že Lennox začal znovu boxovat. Pokud by se vrátil, tak je zde šance, že bychom mohli zopakovat souboj z roku 2003. Vitalij svým comebackem hodil Lennoxovi rukavici. Teď je otázka, jestli ji zvedne," řekl již dříve Kličkův manažer Bernd Boente.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události