Fotbal

Policie krotila fanoušky Baníku v Olomouci, šlo jen o drobné potyčky

Celá Olomouc byla vzhůru nohama, kvůli fanouškům Baníku nejezdila doprava a byly uzavřené ulice. K větším incidentům nakonec nedošlo.

Před čtvrtou hodinou dorazila do Olomouce zpožděná vlaková souprava, která byla speciálně určená pro vyhlášené fanoušky Baníku. Na nádraží v hanácké metropoli dorazilo zhruba 1500 fanoušků ostravského celku. Připraveno na ně bylo na 400 strážců zákona. Zápas 15. kola Gambrinus ligy začal v 17 hodin. Z vítězství se nakonec radovali v poměru 2:1 domácí Hanáci.

Těsně před výkopem museli policisté řešit několik drobných šarvátek. "Proběhlo několik drobných šarvátek, které jsme včas vyřešili. Nikdo není zraněný a nejsou ani žádní zatčení. Doufám, že tomu tak bude i nadále," řekl tn.cz po velitel olomoucké policie Jaroslav Chytil. Ten upřesnil, že na stadionu byly přítomny 3000 fanoušků Baníku.


O jedinou dramatickou situaci v průběhu zápasu se tak postaral hlavní rozhodčí Radek Kocián. Kvůli jeho nevolnosti byl nejprve posunut začátek druhého poločasu, poté musel jeho místo zaujmout Jiří Adam.

Přísná bezpečnostní opatření

Přímo na nádraží čekal na fotbalové chuligány policejní kordon těžkooděnců, který je vedl na stadion. Po celé trase Olomoucí jsou uzavřené ulice, do kterých nemohly osobní auta, ani prostředky městské hromadné dopravy. Majitelé restaurací a prodejen byli upozorněni, aby své podniky raději vůbec neotevírali.

Rvačku rozehnala policejní auta

Policie musela řešit první incident ještě před příjezdem hlavní skupiny ostravských fandů. V centru města se poprali dvě skupinky znepřátelených táborů, policie včas zakročila.

"Incident se stal asi hodinu před příjezdem speciálního vlaku. Postavily se proti sobě dvě skupiny osob, ale po příjezdu policejních aut se rozutekly," řekl Chytil.

Na jaře zažila Olomouc apokalypsu

Jeho slova potvrdila přímo z místa i reportérka tn.cz Vanda Rajnochová: "Policie situaci monitoruje již od brzkých ranních hodin, zatím nebyl nikdo obviněn."


Přísné bezpečnostní podmínky byly důsledkem špatné pověsti ostravských fanoušků i díky tomu, že na jaře po jejich řádění málem lehl místní stadion popelem.

Podívejte se na video:


Další incidenty následovaly na nádraží:

dfk s přispěním Vandy Rajnochové, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události