Sport

Bronz unikl české štafetě o vlásek. Exkluzivní rozhovor s Bauerem a Kožíškem

Bronz unikl české štafetě o vlásek. Exkluzivní rozhovor s Bauerem a Kožíškem

Česká štafeta ve složení Martin Jakš, Lukáš Bauer, Milan Šperl a Dušan Kožíšek předvedla v prvním týmovém závodě letošní sezony povedený výkon.

TN.cz vám přináší exkluzivní rozhovor s dvěma běžci. Lukášem Baurem, který se představil na druhém úseku a s Dušanem Kožíškem, který finišoval.

Bronzová medaile unikla české štafetě o dvě desetiny sekundy, jaké z toho máte pocity?

Bauer:
Samozřejmě je to trošku smůla, protože dvě desetiny vteřiny není prakticky nic, ale jenom to dokazuje, že těch šest – sedm štafet, které dojížděly skoro hromadně do cíle je hodně vyrovnaných a od začátku je to pole hodně silné.

Kožíšek:
Pocity jsou samozřejmě příjemné a jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Na druhou stranu chybělo málo a bylo z toho umístění v první trojce, což by bylo lepší.

Převažuje tedy spokojenost nebo spíše zklamání?

Bauer:
Musí převažovat spokojenost, protože tento závod Světového poháru jsme brali i jako možnost vyzkoušet si jiné složení štafety. Proto místo Martina Koukala jel na posledním úseku Dušan Kožíšek a myslím si, že čtvrté místo je úspěch.

Kožíšek:
My jsme spokojeni, je to super výsledek, takže rozhodně z toho nejsme naštvaní.

Kdyby jste to vzali zpátky, myslíte si, že se s tím ještě dalo něco dělat, nebo jste jeli nadoraz?

Bauer:
Vždycky se dá něco vylepšit, ale myslím si, že za těch stávajících podmínek všichni předvedli maximum a ty tři štafety byly prostě lepší.

Kožíšek:
Možná že šlo udělat malou změnu v taktice, ale tuto zkušenost určitě využijeme při dalších štafetách i sprintu. Budu vědět, že se mám zachovat jinak a třeba to bude to lepší.

Jste si třeba vědomi, kde byl klíčový okamžik té minimální ztráty?

Bauer:
Během štafety nastane spousta okamžiků, kdy člověk udělá chybu. Třeba já na svém druhém úseku jsem udělal minimálně dvě. Teď bych si mohl říkat, že kdybych je neudělal, mohli jsme být lepší, ale to je to kouzlo štafety.

Kožíšek:
To nevím. Všichni jsme jeli naplno a se čtvrtým místem musíme být spokojeni.

jpz, s příspěním Marcely Špálovské, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události