Tenis

Španělsko získalo slavný Davisův pohár

I bez světové jedničky Rafaela Nadala dokázali tenisté Španělska vyhrát Davisův pohár. Prestižní týmovou soutěž ovládli potřetí v historii.

Hned první nedělní dvouhra finále tenisového Davis Cupu rozhodla o vítězství Španělska nad Argentinou v letošním ročníku prestižní týmové soutěže. Fernando Verdasco vyhrál nad José Acasusem v pětisetové bitvě 6:3, 6:7, 4:6, 6:3 a 6:1 a zajistil svému týmu rozhodující třetí bod. "Je to jako sen. Už od doby, kdy jsem byl kluk, jsem si přál dostat takovou šanci," řekl šťastný Verdasco.


Po úvodním dnu byl stav vyrovnaný 1:1, když svůj zápas zvládl Argentinec Nalbandian, který porazil Ferrera, naopak jeho kolega Del Potro pohořel v utkání se Španělem Felicianem Lopezem. V sobotní čtyřhře dominovali také hráči z Pyrenejského poloostrova, a tak jim v nedělních dvouhrách stačilo získat jediný bod.

Výsledek:
Argentina - Španělsko 1:3
Acasuso - Verdasco 3:6, 7:6 (7:3), 6:4, 3:6, 1:6.

Ve finále to Španělé mají půl na půl

Španělsko přetavilo svoji šestou účast ve finále Davisova poháru ve třetí triumf. V letech 1965, 1967 a 2003 byli Španělé poraženi. V posledních deseti letech ale hráli finále již počtvrté a navázali na vítězství z let 2000 a 2004.


Tenisté Argentiny se do finále prestižní týmové soutěže dostali podruhé v historii. Stejně jako v letech 1981 a 2006 však prohráli. Letos poprvé nastoupili v domácím prostředí.

Španělské triumfy v Davis Cupu:

Španělsko 2008: Albert Ferrer, Feliciano López, Fernando Verdasco, Marcel Granollers
Ve finále zdolali Španělé Argentinu 3:1 v Mar del Plata.


Španělsko 2004: Carlos Moya, Rafael Nadal, Juan Carlos Ferrero, Tommy Robredo
Ve finále Španělé porazili USA 3:2 v domácím prostředí v Seville.


Španělsko 2000: Albert Costa, Juan Carlos Ferrero, Juan Manuel Balcells, Alex Corretja
Ve finále Španělé porazili Austrálii 3:1 v domácím prostředí v Barceloně.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události