Litvínov vyhrál v Pardubicích a drží se ve špičce

Hokejisté Litvínova překvapivě hladce zvítězili na ledě Pardubic 3:0.

V zápase bez velkého množství vzrušujících okamžiků na dlouho určila stav přesná teč litvínovského Trávníčka. Ten vložil svou hůl do střely spoluhráče Punčocháře. Další góly padaly až v závěru zápasu. V 55. minutě nejprve Vlastimil Kroupa přebral ve středním pásmu kotouč a střelou nad levý beton brankáře Růžičky dal Severočechům náskok dvou branek. Na konečných 3:0 upravil v přesilovce 4 na 3 trefou do horního růžku velezkušený Šlégr.

Moeller Pardubice - Litvínov 0:3 (0:1, 0:0, 0:2
)
Branky a nahrávky: 2. Trávníček (Punčochář), 55. Kroupa, 58. Šlégr (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Vampola - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 9565.

Třinec rozhodl o výhře nad Plzní ve druhé třetině

Čtyřgólová smršť ve druhé třetině dovedla hokejisty Třince k výhře 4:3 nad Plzní. Domácím nevyšel vstup do utkání a po první třetině prohrávali 0:2. Ve druhé části však předvedli perfektní obrat, když během deseti minut čtyřikrát skórovali. V závěru druhého dějiství sice na 3:4 z pohledu Plzně snížil Kracík, ale to bylo ze strany hostů vše. Ve třetí třetině už se diváci gólu nedočkali a tři body tak zůstaly v Třinci.

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 4:3 (0:2, 4:1, 0:0)Branky a nahrávky:
22. Výtisk (Piecha), 27. Balej (Polanský), 30. Balej (Polanský, Kováčik), 31. Martynek (Sekeráš, Peterek) - 11. Smrek (M. Straka, Vlasák), 15. M. Straka (Vampola), 37. Kracík (Vlasák, Vampola). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9, navíc Vampola (Plzeň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3450.

Sparta rozprášila Vítkovice

Hokejisté Sparty vyhráli na domácím ledě 4:1 a dvěma brankami se blýskl útočník Tomáš Netík. Sparťané byli po celý zápas lepší a dokázali to i střelecky. První dvě třetiny vyhráli 1:0 a také ve třetí části vstřelili o jeden gól více než soupeř.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
13. Kratěna (Vykoukal), 31. Netík (Ton, Vykoukal), 47. Netík (Kratěna, Ptáček), 60. Kratěna (Langhammer) - 49. Klimek (Burger, Barinka). Rozhodčí: Šindler - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 6119.

Boleslavský nováček si vyšlápl na Zlín

Hokejisté Mladé Boleslavi rozstříleli hostující Zlín 7:2. Již první třetina určila směr, jakým se bude zápas vyvíjet. Během 17 minut se postupně prosadili Mocek, Eiselt a Padělek a domácí šli do šaten s tříbrankovým vedením. Ve druhé dějství se opět ze vstřeleného gólu radoval Padělek a když se ve 26. minutě trefil i Boháč, bylo po zápase.

BK Mladá Boleslav - RI Okna Zlín 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Mocek (Nouza, Eiselt), 15. Eiselt (T. Sýkora, Mocek), 17. Padělek (Handlovský, Kočí), 24. Padělek (Handlovský, R. Král), 26. Boháč (Rod, Kazjonov), 57. Kočí (R. Král, Padělek), 59. Benda - 34. Rachůnek (Galvas, Kollár), 39. Leška (Lučka, Hamrlík). Rozhodčí: Polák - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:6, navíc Schnabel - Kubiš oba 5 min. a do konce utkání, Bořuta 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3270.

V dalších zápasech překvapivě nestačila Slavia na Kladno, Budějovice zdolaly Karovy Vary až po samostatných nájezdech, Znojmo zvládlo domácí utkání s Libercem.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Slavia Praha 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
48. Patera (Martin Procházka), 56. Bělohlav (Patera, Martin Procházka) - 19. Vašíček (Vondrka, Sloboda). Rozhodčí: Hribík - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 3086.

HC MOUNTFIELD - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
23. Hřebejk (Poživil), 42. Kotrla (Kůrka) - 7. V. Skuhravý (Košťál), 11. Němec. Rozhodující nájezd Kůrka. Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:6, navíc Jakub Čutta 10 minut za nedovolenou výstroj. Bez využití. Diváci: 5217.

HC Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Mojžíš (Erat), 33. Růžička (Švrček, Haman), 38. Svoboda (Meidl), 47. Růžička (Selingr, Rýgl) - 38. Zíb (Blatný), 60. Kašpařík (Podkonický), 60. Modrý (Plodek). Rozhodčí: Minář - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:11, navíc Zíb (Liberec) na 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 3181.