Hokej

NHL: Češi opět řádili. Nejvíce Eliáš

Trápení hokejistů Tampy Bay nadále pokračuje. Tentokrát nestačili doma na Ďábly z New Jersey.

Nejslavnější hokejová soutěž světa měla v noci z neděle na pondělí na programu jen dva zápasy. V obou zvítězily hostující celky.

Blesky opět zhasly

Útočník New Jersey Patrik Eliáš zaznamenal v utkání s Tampou Bay hned tři asistence a po právu byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Za domácí se trefil Radim Vrbata, kterému na gól přihrál Václav Prospal.


Největší pozornost na sebe však strhl Dainius Zubrus, jenž vstřelil celkem čtyři branky. "Od doby, co hraji s Brianem Giontou a Patrikem Eliášem, tak mám větší množství šancí než kdykoli předtím. Teď to tam začalo konečně padat," řekl šťastný střelec po utkání.


"Hrál sakra dobrý zápas. A to nehodnotím jen vstřelené branky, ale on byl velmi dobrý i ve hře směrem dozadu a v našem obranném pásmu. Předvedl kvalitní výkon," vyzdvihl herní projev třicetiletého hokejisty trenér Ďáblů Brent Sutter.


Na třech Zubrusových trefách se podílel právě Eliáš. Ten má skvělou formu - v posledních pěti zápasech si připsal čtyři góly a sedm asistencí.

Tampa Bay - New Jersey 3:7 (0:2, 3:3, 0:2)
Branky: 34. VRBATA (PROSPAL), 35. St. Louis, 37. Malone - 22., 25., 48. a 55. Zubrus (na druhou, třetí a čtvrtou ELIÁŠ), 2. Rupp, 18. Parise, 32. Gionta. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 29:45. Hvězdy utkání: 1. Zubrus, 2. ELIÁŠ, 3. Parise (NJ).

Predátoři loupili v Carolině

Česká škola významně zasáhla i do utkání mezi Carolinou a Nashvillem. Útočník hostů Martin Erat si připsal dvě asistence, jeho spoluhráč Radek Bonk jednu. Stejně jako zadák domácích Josef Melichar, jenž nastoupil vůbec poprvé od devátého listopadu. Svému týmu ale příliš nepomohl – Nashville vyhrál jasně 5:2.


Erat asistoval nejprve na druhou branku Jasona Arnotta a poté i na trefu Webera, na které se podílel také Bonk. Melicharovu gólovou náhravku dopravil na místo určení Larose.

Carolina - Nashville 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky: 41. Cullen, 47. Larose (MELICHAR) - 14. a 35. Arnott (na druhou ERAT), 29. a 53. Weber (na druhou ERAT a BONK), 23. Nichol. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:30.Hvězdy utkání: 1. Weber, 2. Arnott, 3. Ellis (všichni Nashville).

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události