Fotbal

Stane se gólman West Hamu Štěch novým Čechem?

VIDEO: Mluví se o něm jako o brankáři, který by mohl v Premier League pokračovat ve šlépějích Petr Čecha. Řeč je o osmnáctiletém českém talentu, Marku Štěchovi.

Do Anglie odešel před dvěma lety s vizí, že se bude připravovat v juniorských výběrech West Hamu na šanci, kterou by dostal od svého krajana, trenéra gólmanů Luďka Mikloška.


Bývalý brankář Kladivářů, který si Štěcha vyhlédl v dorostu pražské Sparty, nechal svého chráněnce, aby se otrkal v mládežnické akademii a nyní mu začal dávat stále více prostoru. Během letní přípravy Štěch dokonce nastoupil do branky prvního týmu. Poté se však vrátil zpět do dorostu, ale svým výkonem zasel semínko budoucího úspěchu.

Kdy přijde velký debut mladíčka Štěcha?

V polovině října, kdy se zranil Robert Green hrozilo, že brankářská jednička nebude moci zasáhnout do zápasu, čímž by se Štěch posunul za Jana Laštůvku na místo týmové dvojky. I když začal Green vzápětí trénovat a o jeho startu proti Hull City v klubu nepochybovali, trenér Gianfranco Zola raději nominoval ještě třetího gólmana. Pro osmnáctiletou naději českého fotbalu zůstalo nakonec místo pouze na tribuně, ale i tak si svoji nominaci nemůže vynachválit. "Marek Štěch je velmi talentovaný hráč a brankářská budoucnost našeho klubu," uvedl trenér West Hamu Zola, který tak potvrdil, že s českým gólmanem počítá do prvního týmu.


"Je to paráda, trénovat s hráči prvního týmu, být s nimi před zápasem i po zápase. Už jenom to, že můžu na předzápasovou rozcvičku, je krásný zážitek," citoval klubový web Štěcha, který tak udělal další krůček k vysněnému startu ve slavné Premier League. "Doufám, že můj brankářský debut se blíží. Mohl by přijít na konci sezony. Pokud by to nevyšlo, tak bych byl strašně rád, pokud bych dostal šanci v pohárových nebo přípravných zápasech,“ těší se Štěch na velkou chvíli ve své fotbalové kariéře.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události