Sport

Fotbalista Larsson hraje profesionálně florbal

Fotbalista Larsson hraje profesionálně florbal

Henrik Larsson patřil na zeleném k trávníku k nejobávanějším útočníkům. Nyní se ho bojí obránci ve švédské florbalové lize.

Fotbalový kanonýr Henrik Larsson si během úspěšné kariéry vyzkoušel nejlepší ligové soutěže na světě a teď naskočil do té nejprestižnější i ve florbalu. Ve Švédsku populární sport hrával v mládí a finesy s hokejkou nezapomněl. O víkendu odehrál zápas za svůj rodný Helsingborg a dostalo se mu i chvály od trenéra.

Larsson dopomohl k obratu

Ten jej poprvé využil za stavu 1:4, nakonec jeho tým vyhrál 7:6 v prodloužení. "Henke (Larsson) nám vrátil vítězného ducha," rozplýval se po utkání kouč domácích, na jejichž atraktivní posilu se přišlo podívat 2000 diváků.


Sedmatřicetiletý Larsson, kterému skončila fotbalová sezona, se chce až do ledna věnovat výhradně florbalu. Na to, aby se popral o nominaci na světový šampionát do České republiky, je ale příliš pozdě.
Poté se zase vrátí k tréninku v týmu Helsingborgu. Zde mu skončila v listopadu smlouva, předpokládá ale, že ji prodlouží. Více než stonásobný reprezentant by chtěl také pomoci národnímu týmu, v němž nosí kapitánskou pásku.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události