Motorsport

Mladíček Buemi je jednou nohou v F1

Mladíček Buemi je jednou nohou v F1
Zdroj: oficiální zdroj

Novou tváří ve stáji formule 1 Toro Rosso by se měl stát Švýcar Sébastien Buemi. Ten nahradí v kokpitu Sebastiana Vettela, jenž míří do partnerského týmu Red Bull. Prohlásil to dnes spolumajitel obou týmů Dieter Mateschitz.

"Sestava bude známa před posledním testováním v prosinci. Jedním z jezdců bude pravděpodobně Buemi," oznámil Mateschitz příchod dvacetiletého mladíka, jenž se stane po 13 letech dalším Švýcarem v seriálu mistrovství světa formule jedna. V roce 1995 jezdil za tým Pacific Ford Jean-Denis Deletraz, který nezaznamenal žádný významný výsledek.


„Jsem mladý a učím se rychle. Myslím, že se v tuto chvíli většina týmů snaží mít jednoho zkušeného jezdce, ke kterému dosadí mladého pilota, jak to vidíme například u Renaultu (tým tvoří dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso 27 let, Nelsinho Piquet 23 let, pozn. red. ),“ řekl Buemi pro oficiální stránky mistrovství světa.

Buemi: Nízký věk? Žádný problém

Podle dvacetiletého Buemiho nepředstavuje jeho věk pro vstup do prestižního seriálu žádnou překážkou. "Nedávno se ukázalo, že mladí piloti nepotřebují moc času na to, aby přinesli dobré výsledky," řekl Buemi, který narážel na záříjové vítězství Sebastiana Vettela, jenž triumfoval ve Velké ceně Itálie. Švýcarův předchůdce v italské stáji se stal v 21 letech se nejmladším vítězem v historii F1.

Vystřídá Bourdaise další mladík?

Buemi plnil letos roli testovacího jezdce v Red Bullu, předtím startoval v sériích jako A1 Grand Prix, Formule 3 či GP2. Stáj Toro Rosso, která zřejmě Buemiho angažuje, je z poloviny vlastněna koncernem Red Bull a z poloviny bývalým pilotem formule 1 Gerhardem Bergerem. V uplynulé sezoně skončila v Poháru konstruktérů šestá se ziskem 39 bodů. V případě druhého jezdce týmu pro rok 2009 se spekuluje o Japonci Takumovi Satóovi, Brazilci Brunu Sennovi či dosavadním pilotovi Sébastienu Bourdaisovi.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události