Sport

Americký atlet Montgomery dopoval už před LOH 2000

Bývalý americký sprinter Tim Montgomery se přiznal k dopingu. V době před letními olympijskými hrami v Sydney užíval růstové hormony a testosteron.

Jeho přiznání může mít za následek odebrání zlatých medailí všem členům americké štafety. S nejcennějšími kovy by se museli rozloučit Jon Drummond, Bernard Williams, Brian Lewis, Maurice Greene a Kenneth Brokenburr.

Montgomery se omluvil kolegům

"Mám zlatou medaili, kterou jsem nezískal jen vlastními schopnostmi. Nechci ale upřít zásluhy někomu jinému, pouze sobě. Chtěl bych se omluvit těm, s kterými jsem ve štafetě byl, když už se to stalo,“ uvedl Montgomery.
Mezinárodní olympijský výbor se míní touto kauzou v brzké době zabývat: "Zahájíme potřebné kroky, je to součást případu BALCO. Už v roce 2004 vytvořil MOV disciplinární komisi, která zkoumá to, jak mohl tento případ ovlivnit soutěže na olympijských hrách,“ řekla mluvčí MOV Emmanuelle Moreauová.

Odevzdá medaili dobrovolně?

"Pokud Montgomery podváděl, měl by vystoupit a dobrovolně odevzdat medaili. Integrita sportu musí být zachována, i kdyby to znamenalo rušení výsledků a odebírání medailí," upozornil mluvčí amerického olympijského výboru Darryl Seidel.

Montgomery svoji kariéru ukončil v roce 2005. Momentálně si bývalý atlet odpykává devítiletý trest odnětí svobody za přechovávání drog a padělání šeků.

fik, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události