Fotbal

Maradonovi šlo o život. Fanoušek ho chtěl stít mačetou

Maradonovi šlo o život. Fanoušek ho chtěl stít mačetou
Zdroj: TN.cz

Trenéra fotbalistů Argentiny a kontroverzního fotbalového “boha“ Diega Maradonu se pokusil zabít anglický fanoušek. Byl odhalen a zatčen.

Podle zahraničního tisku nechybělo mnoho a při přípravném zápase mezi Skotskem a Argentinou, který se odehrál minulou středu a skončil těsným vítězstvím hostů, mohl přijít o život možná nejlepší fotbalista v historii a kokainový král Diego Maradona.


Rozhodl se ho zabít třiačtyřicetiletý Ian Wellworth. Ten si v roce 1986 vypůjčil asi 600 euro a vsadil na to, že Anglie vyhraje celé mistrovství.


Kdyby Anglie byla mistrem světa, svou výhru by zpětinásobil. Jenže Maradona, který tehdy hrál za Argentinu, mu tuto možnost nefér gólem sebral, Anglie skončila už ve čtvrtfinále. Wellworth přišel nejen o peníze, ale krátce nato nato i o ženu.

To vše vedlo Wellwortha k tomu, že se rozhodl Maradonovi stít hlavu mačetou. Naštěstí byl psychicky vyšinutý muž zatčen před stadionem Hampden Park se skrytou mačetou ještě před utkáním. Nezaměstnanému Wellworthovi nyní hrozí až pět let ve vězení.


Angličané ho nenávidí


Ostře sledované utkání provázely napjaté chvíle už od začátku. Asistentem Skotska je totiž Terry Butcher, bývalý reprezentační zadák Anglie, jenž se s Maradonou potkal ve čtvrtfinále MS 1986. Veledůležitý zápas tehdy rozhodla tolik diskutovaná “boží ruka“ argentinského útočníka, kterou poslal svůj tým do semifinále.


Rázem se tak Maradona stal tou nejvíc nenáviděnou osobou na Britských ostrovech, což mu před utkáním se Skotskem připomněl také Butcher. Ten si s ním mimo jiné odmítl potřást pravicí.

Podívejte se na Maradonův "gól století":


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události