Fotbal

FIFA vyloučila Peru ze všech fotbalových soutěží

FIFA vyloučila Peru ze všech fotbalových soutěží
Zdroj: oficiální zdroj

Zásahy státních orgánů do vedení fotbalu se Peruáncům vymstily.

Překvapivá zpráva dnes přišla ze sídla FIFA. Mezinárodní fotbalová federace totiž vyloučila jihoamerické Peru ze všech svých soutěží, protože se jí nelíbily zásahy státních orgánů do vedení fotbalu. V noci na úterý o tom informoval portál ESPNdeportes.

Varování nepomohla

O rozhodnutí FIFA informoval generální sekretář Jihoamerické fotbalové asociace (CONMEBOL) Eduardo Deluca, který řekl, že Peru bylo vyloučené z mezinárodních turnajů v rámci reprezentace i na klubové úrovni. Podle něj se o dalším rozhodnutí bude jednat 19. a 20. prosince na Výkonném výboru FIFA v Tokiu.


Týmy z Peru tak budou chybět v losování příštího ročníku Copa Libertadores, jihoamerické obdoby Ligy mistrů, kde měly zajištěná tři místa. Kvalifikace o MS 2010 pokračuje až v březnu, proto se jihoamerická země zatím příliš bát nemusí. FIFA už ale varovala Peru v minulém týdnu, avšak tamní předseda svazu Manuel Burga situaci nijak nevyřešil. Peruánským fanouškům se poté za nepříjemné problémy omluvil.


"Snažili jsme se s tím něco udělat, ale nebylo to v našich silách. V Peru jsou odlišné zákony, které se od představ FIFA hodně liší. Budeme pokračovat ve snaze podřídit se vůli Mezinárodní fotbalové federace, ale potřebujeme čas na nalezení nějakého řešení,“ řekl Burga.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události