Fotbal

Šéf Žižkova Vinš chce vést český fotbal

Šéf Žižkova Vinš chce vést český fotbal
Zdroj: oficiální zdroj

Minulý týden se mluvilo o Ivanu Haškovi. Nyní se bude mluvit o Luďku Vinšovi, který chce šéfovat českému fotbalu a Haška dosadit na místo trenéra.

Český fotbal se dozvěděl první jméno oficiálního kandidáta na post předsedy ČMFS. Je jím současný šéf prvoligové Viktorie Žižkov Luděk Vinš, který tvrdí, že nechce jít do války s Ivanem Haškem. "Chci fotbal sjednotit. Ivan Hašek je v mých očích ideálním koučem reprezentace," řekl Vinš v rozhovoru pro deník Sport.

Vinš chce vymítit korupci a dostat do fotbalu více peněz

S ideály, za které by se nemusel stydět ani pověstný Mirek Dušín, vstupuje do kandidatury žižkovský boss. "Ve fotbale je hrozně málo peněz. S těmi, co v něm jsou, by se dalo hospodařit mnohem lépe - a myslím si, že mám připravený i program na to, jak přivést do fotbalu peněz ještě mnohem víc," tvrdí Vinš, který vlastní televizní stanici Public TV.
Dalším bodem jeho programu bude boj proti korupci, před kterou Vinš nechce zavírat oči. "O tom, že se tu takové věci děly a bohužel nejspíš ještě dějí, pochopitelně nelze nevědět... Je nutné vytvořit tomu legislativní i personální podmínky. A ve chvíli, kdy dojde k selhání jednotlivců, musejí přijít radikální tresty: naprosté vyloučení těch jedinců z fotbalu," říká Vinš razantně.

Vinš: Musíme táhnout za jeden provaz

"Český fotbal netáhne za jeden provaz. Nedrží pohromadě jako kompaktní celek, je v něm patrná totální roztříštěnost. A současný předseda Pavel Mokrý absolutně nemá vizi, co s tím," uvedl Vinš.


Má ale Vinš reálnou šanci na zvolení? Pokud se o funkci šéfa ČMFS bude ucházet i Ivan Hašek, tak pravděpodobně ne. Hašek má totiž podporu většiny odborné veřejnosti, ale hlavně i zástupců regionální kopané. Kandidaturu údajně zvažují předseda dozorčí rady ligové Plzně Miroslav Kříž a o "obhajobu" se pokusí i současný předseda svazu Pavel Mokrý.


Volební valná hromada, z níž vzejde nový šéf českého fotbalu, se uskuteční příští rok v červnu.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události