Fotbal

Jihlavský střelec Faldyna: Rozehrané to máme dobře

Útočník Petr Faldyna má být hlavní zbraní, která vystřílí klubu z Vysočiny postup do Gambrinus ligy. On sám chtěl přitom z Jihlavy ještě nedávno odejít.

Na zádech má přilepenou nálepku druholigového střelce. A sám moc dobře ví, že už se jí možná nikdy nezbaví. "Asi to tak má být. Druhá liga mi sedí zkrátka víc. Ale kdyby přišla nabídka z Gambrinus ligy, byl bych pochopitelně moc rád," říká vytáhlý útočník, jenž se stal třikrát po sobě králem druholigových kanonýrů.

Dotáhne jihlavskou misi až do zdárného konce?

Faldyna je klasický šutér do pokutového území. Není nejrychlejší ani nemá kdovíjakou střelu, ale když dostane ve vápně jen trochu prostoru, většinou to končí gólem... "Vždycky jsem se motal okolo šestnáctky a nějak to tam spadlo. No a teď to tam padá trochu víc," usmívá se důrazný fotbalista.


Během podzimu stačil nasázet osm gólů, čímž výrazně pomohl svému týmu na druhou příčku tabulky. Pokud na ní Jihlavští zůstanou i po skončení sezony, oslaví návrat mezi prvoligovou smetánku. “Rozehrané to máme opravdu dobře, jenže jaro bývá nejtěžší. Takže uvidíme, jak to všechno dopadne,“ říká zdrženlivě. Vysočina ztrácí na první Bohemians bod, na třetí Most má náskok dvoubodový.

Chtěl být blíže přítelkyni. Zůstalo jen u přání

Dlouhodobě výborná Faldynova forma mu paradoxně překazila vytoužený přestup do Slovácka. Tam chtěl odejít z ryze praktického důvodu – v Uherském Hradišti žije jeho přítelkyně, se kterou se díky vzdálenosti obou měst vidí jen pramálo. To by se příchodem do Slovácka změnilo, Faldyna by svou milou měl neustále na očích. Jenže celá věc zkrachovala na odmítavém postoji ředitele Jihlavy Zdeňka Tulise, který svou největší hvězdu uvolnit odmítl.


Jak se s tím Faldyna vyrovnal? Má nabídku z ciziny? A pokud ano, hodlá ji v zimě využít, či se už vnitřně smířil s tím, že pro jarní část sezony zůstane v Jihlavě a pomůže jí “vykopat“ postup do první ligy?

Na to se ho můžete zeptat sami. Petr Faldyna bude dnes od 20:00 exkluzivním hostem našeho on-line rozhovoru.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události