Sport

Boxerovi Hattonovi nosí mistrovské pásy slavní Oasis

Anglický boxer Ricky Hatton, jehož velkými přáteli jsou slavní hudebníci ze skupiny Oasis, Liam a Noel Galagherové, se chystá na největší duel v historii britského boxu.

V boxerském světě se schyluje k zápasu, který už světový ring dlouho neviděl. Překvapivě není řeč o duelu některého z bratří Kličků. Důkaz o tom, že box není pouze o těžké váze, přináší Angličan Ricky Hatton, jenž vládne welterové váze.

Přinesli Hattonovi štěstí slavní Oasis?

Nedávno si "Hitman“, což by šlo volně přeložit jako Ranař, poradil ve sledovaném lasvegaském souboji s Američanem Pauliem Malignaggim, v němž obhájil mistrovský pás organizace IBO, který převzal z rukou bratrů Gallagherových. Slavní hudebníci ze skupiny Oasis mají totiž v Hattonově týmu důležitou úlohu, která spočívá v nošení mistrovských pásů.


“Když přemýšlím nad nejdůležitějšími věcmi v mém životě, tak bych na první místo postavil rodinu a svého syna Campbella, poté boxování, pak fotbalový klub Manchester City a hned za něho Oasis, “ řekl Hatton o svých věrných fanoušcích ze slavné skupiny, které čerstvý šampion pravděpodobně znovu zaměstná příští rok na jaře.


Mistrovský titul by měl totiž obhajovat s vítězem duelu mexické legendy Oskara De La Hoyi a Mannyho Pacquaii z Filipín, o němž se tvrdí, že je své kategorii nejlepším boxerem na světě.

Ačkoliv si většina lidí přeje, aby jím byl De La Hoya, tak Hattonův trenér Floyd Mayweather senior je jiného názoru. "Raději bych ho viděl boxovat s Pacquaiem, což by byl pro Rickyho perfektní zápas,“ řekl muž, s jehož synem zaznamenal Hatton v prosinci loňského roku jedinou porážku z 46 zápasů. "Ale nemyslím si, že Pacquaio porazí Oskara,“ dodal Mayweather.

Největší boxerský zápas v historii na nejslavnějším britském stadionu?

Ať už bude Hatton bojovat s Pacquaiem nebo De La Hoyou, tak Británie pravděpodobně uvidí největší zápas v historii tamního boxu. Ve vzduchu létá částka 50 milionů liber, která by byla rozdělena mezi obě boxerské stáje. Podle šéfa promotérské firmy Golden Boy Richarda Schaeffera, která anglického bojovníka zastupuje, by si tento zápas zasluhoval patřičné prostory.


"Hledáme některý z velkých stadionů v Británii,“ sdělil Schaeffer. "Byla by to ohromná událost, která by mohla zastínit i velký popový koncert, jenž by byl jakýmsi předskokanem zápasu,“ dodal Schaeffer, který nevyloučil, že by se duel mohl uskutečnit na slavném fotbalovému stadionu Wembley, čímž by se splnil Hattonův sen. Podle prvních odhadů by si vstupenky na velký duel mohlo koupit až 100 tisíc fanoušků.

Hatton, fotbalista nebo boxer?

Není bez zajímavosti, že anglický boxer je vášnivý fotbalový fanoušek, jehož srdce patří Manchesteru City. Světlomodrý dres slavného prvoligového klubu dokonce Hatton oblékal v juniorských kategoriích, ale hlavně zde dlouhá léta působili jeho otec a dědeček. Klubové barvy zdobí koneckonců i Hattonův boxerský plášť a trenýrky, čímž dává rodák z Manchesteru jasně najevo, pro koho bije jeho srdce. V tomto klubu našel i velkého přítele, známého fotbalového rebela Joeyho Bartona, který přestoupil minulou sezonu do Newcastlu United.

Nošení mistrovský pásů, to je práce bratrů Gallagherových

Paradoxní je, že k boxerovým velkým kamarádům patří i anglický reprezentant Wayne Rooney, který obléká dres nenáviděných United. Kanonýr Rudých ďáblů měl jednou dokonce tu čest nést před zápasem Hattonovy mistrovské pásy. V poslední době tuto důležitou úlohu přebrali slavní bratři Liam a Noel Gallagherové, kteří působí v hudební skupině Oasis."Ranař" chce dát pěstí Ronaldovi

Ne všichni fotbalisté a hudebníci jsou Hattonovými favority. Když dostal anglický boxer ve známé talkshow "Al Murray´s Happy Hour“ otázku, když by si měl vybrat, jakou celebritu by praštil, tak odpověděl bez váhání, že by to odnesl Cristiano Ronaldo. Možná tedy nakonec vystřídá v ringu mexického boxera portugalský krasavec. Vzhledem k tomu, že hvězdný "Cris" usiluje o titul nejkrásnějšího fotbalisty na světě, k němuž by mu zlomený nos jistě nepomohl, tak se dá předpokládat, že k souboji nedojde.   

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události