Fotbal

Faldyna: Stále sním o první lize

Faldyna: Stále sním o první lize

Na vaše otázky odpovídal v on-line rozhovoru fotbalový útočník druholigového klubu FC Vysočina Jihlava Petr Faldyna.

Petr Faldyna má na zádech přilepenou nálepku druholigového střelce. A sám moc dobře ví, že už se jí možná nikdy nezbaví. "Asi to tak má být. Druhá liga mi sedí zkrátka víc. Ale kdyby přišla nabídka z Gambrinus ligy, byl bych pochopitelně moc rád," říká útočník Vysočiny Jihlava, jenž se stal třikrát po sobě králem druholigových kanonýrů!


Faldyna je klasický šutér do pokutového území. Není nejrychlejší ani nemá kdovíjakou střelu, ale když dostane ve vápně jen trochu prostoru, většinou to končí gólem... "Vždycky jsem se motal okolo šetnáctky a nějak to tam spadlo. No a teď to tam padá trochu víc," usmívá se důrazný útočník.


Během podzimu stačil nasázet osm gólů, čímž jako správný kapitán výrazně pomohl svému týmu na druhou příčku tabulky. Pokud na ní Jihlavští zůstanou i po skončení sezony, oslaví návrat mezi prvoligovou smetánku.

Video: Rozehrané to máme dobře


V našem on-line rozhovoru Faldyna prozradil, že stále sní o první lize. Kolik gólů nastřílel ve své kariéře? A kdo postoupí z druhé ligy? Na tyto a další otázky poskytl zajímavé odpovědi.


Rozhovor


Kariéra Petra Faldyny a kauza Synot

Faldyna, který je kmenovým hráčem druholigové Vysočiny Jihlavy, projevil přání z rodinných důvodů odejít do Slovácka. Poblíž Hradiště totiž bydlí jeho přítelkyně. Sám hráč zde již působil, na podzim 2000 oblékal dres tehdejšího Synotu. 

Dvaatřicetiletý hráč hodlal využít klauzule ve smlouvě, podle níž ho Jihlava musí uvolnit, pokud zájemce zaplatí asi 300 tisíc korun. Jenže svazová arbitráž rozhodla jinak a Faldyna musí zůstat v Jihlavě.


Na podzim 2000 byl v kádru Starého Města, ale v lize si nezahrál. Čtyřiadvacet ligových startů a jeden gól si připsal až při ročním působení v Opavě v sezoně 2003-2004. Za podzim 2005 dal ve 2. lize za Kunovice 13 gólů a v zimě přestoupil do Českých Budějovic. V červenci 2006 byl uvolněn na hostování do Jihlavy, které se změnilo v přestup. V letošní sezoně má na svém kontě osm gólů, které přiblížily Jihlavu k vysněnému postupu do nejvyšší soutěže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události