Fotbal

Německý rozhodčí pobavil diváky, vytasil dvě žluté karty najednou

Kousek, který se na fotbalovém hřišti jen tak nevidí, předvedl německý rozhodčí o víkendu na zápase 2. bundesligy Mohuč – St. Pauli.

Sudí Thomas Metzen udělil dvěma hráčům žluté karty - fotbalisty ovšem nepotrestal po jednom, jak je zvykem, ale obě karty vytáhl z kapes zároveň.


Novinka v podání sedmadvacetiletého Metzena potěšila hlavně návštěvníky zápasu, méně se už líbila svazovým šéfům.

Rozhodčí není "showman"

Rozhodčí není na trávníku od toho, aby dělal show. Metzen tím poškodil sám sebe i všechny ostatní rozhodčí," řekl bývalý mezinárodní arbitr a expert na rozhodčí v Německém fotbalovém svazu (DFB) Hellmut Krug.


Ač není takové jednání, tedy udělení dvou žlutých karet najednou, pravidly vysloveně zakázáno, způsobí teď Metzenovi jistě problémy. Podle Bildu musí Metzen zapomenout na to, že se v nejbližší době posune z druhé nejvyšší soutěže až do elitní bundesligy.


„Byla to chyba, nechal jsem se unést,“ přehodnotil po zápase svůj čin Metzen.

Svůj kousek už měl nacvičený

Tohle přitom není první případ, kdy se Metzenovi něco podobného stalo. Stejně prý postupoval při potrestání hráčů už loni v přípravném utkání Mönchengladbachu proti Duisburgu. Tehdy ale měl více štěstí, na místě nebyli kameramani ani fotografové, aby jeho čin zachytili.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události