Hokej

Jágr se bude v Utkání hvězd prohánět po Rudém náměstí

Jágr se bude v Utkání hvězd prohánět po Rudém náměstí
Zdroj: oficiální zdroj

V Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy nastoupí výběr Alexeje Jašina proti týmu Jaromíra Jágra, tedy nejlepší ruští hokejisté v soutěži proti krajánkům ze zahraničí. Rozhodlo o tom hlasování fanoušků.

Prestižní duel KHL, v němž se představí nejlepší hráči soutěže, se uskuteční 11. ledna 2009. "Chtěli bychom, aby se zápas odehrál na Rudém náměstí. Děláme vše pro to, aby se tak stalo," nechal se slyšet Šalajev. Kdyby však centrum Moskvy nevyšlo, je připravený náhradní prostor.

V Moskvě je teplo, utkání se možná přesune do haly Chodynka

"Uzavřeli jsme dohodu pro jistotu také s arénou Chodynka, kdyby nám počasí znemožnilo hrát pod otevřeným nebem," vysvětlil viceprezident KHL. Ten si také zároveň na rozmary počasí postěžoval. "Teploty jsou vysoko nad nulou a pořád prší. To nejsou ideální podmínky pro venkovní zápas," povzdechl si Šalajev.


Pokud však začne v Moskvě mrznout, tak na Rudém náměstí vyrostou tribuny. "Sice nepojmou deset tisíc diváků jako Chodynka, ale polovina se na ně vejde," věří funkcionář KHL. Počet vstupenek tak ani zdaleka nebude takový, aby pokryl zájem fanoušků. Navíc podle slov Šalajeva bude cena lístků symbolická.


"Nehodláme z toho dělat byznys. Tento projekt je o image, ne o vydělaných penězích," vysvětlil viceprezident KHL.
Hráče, kteří se zápasu zúčastní, budou vybírat sami příznivci klubů Kontinentální hokejové ligy. Na stránkách soutěže v úterý skončilo hlasování, jak se oba týmy budou jmenovat. Ve hře byly dva návrhy.

Fanoušci chtěli vidět Jágra v čele cizinců hrajících v KHL

Těsným rozdílem 64 hlasů nakonec vyhrála varianta Tým Jašina versus Tým Jágra. V sestavě vedené útočníkem Alexejem Jašinem z celku Lokomotiv Jaroslavl by se měli objevit nejlepší ruští hráči z KHL. Naopak barvy výběru Jaromíra Jágra, jenž hraje za Avangard Omsk, budou hájit cizinci působící v Kontinentální lize. Druhý návrh byl sestavení týmů podle regionů - Tým západu a Tým východu. Hlasování se celkem zúčastnilo 25 127 fanoušků.

jvl, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události