Sport

Špotáková je favoritkou na titul Armádního sportovce roku

Olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková by podle papírových předpokladů neměla mít v anketě Armádní sportovec roku 2008 konkurenci.

Přes nesporné úspěchy dalších sportovců armádního sportovního centra Dukla měla přece jen Špotáková nejúspěšnější sezonu ze všech.

Zlato z Pekingu a světový rekord

Sedmadvacetiletá atletka získala olympijské zlato a poté překonala světový rekord. Za tyto počiny byla už korunována českou Atletkou roku a její světový rekord byl Mezinárodní atletickou federací dokonce oceněn jako nejlepší ženský atletický výkon roku.

Podívejte se na vítězný olmpijský hod Špotákové s maximálně emotivním komentářem.


Přední místo v anketě si však nepochybně zaslouží také další olympijský vítěz, střelec David Kostelecký nebo stříbrný medailista z Pekingu, veslař Ondřej Synek.

Soutěž má více kategorií

Třináctý ročník ankety Nejlepší armádní sportovec roku přinese vyhlášení nejen nejlepšího sportovce Dukly, ale i nejlepšího družstva, trenéra, juniora a sportovního oddílu. Celkově v letošním roce sportovci armádního sportovního centra Dukla vybojovali na olympijských hrách, světových a evropských mistrovstvích 56 medailí, z toho 14 zlatých, 24 stříbrných a 18 bronzových.

Slavnostně bude pokřtěn kalendář Dukla 2009

Součástí slavnostního vyhlášení nejlepšího armádního sportovce roku 2008 bude i křest kalendáře Dukla 2009, který nafotil Jan Saudek, křest knihy Dukláci v Pekingu a křest nové osmiveslice veslařského oddílu Dukla Praha.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události