Fotbal

Kováč: Nějaké nabídky mám, ale neřeším je. EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Reprezentační obránce má po sezoně a připravuje se na roli otce. "Moc se na miminko těším," říká přítel modelky Kláry Medkové.

Radoslav Kováč má za sebou značně rozporuplnou sezonu. Ve Spartaku Moskva patřil k nejlepším hráčům a napevno se prosadil do české reprezentace, jenže radost mu kalí to, že ruský celek výsledkově propadl. A to v lize i pohárech.


"Konečné osmé místo v tabulce, to je pro Spartak v podstatě tragédie," poznamenal exkluzivně pro tn.cz  Kováč, jenž ve čtvrtek oslaví devětadvacáté narozeniny.

Radku, uplynulá sezona bude z hlediska Spartaku hodnocena jako neúspěšná. Souhlasíte se mnou?
Máte pravdu, sezona dopadla špatně. Osmé místo v lize, to je pro Spartak v podstatě katastrofa. Zásadní chyba byla ta, že odešli klíčoví hráči, za které nepřišla adekvátní náhrada. Opustil nás Pavlučenko, Titov nebo Kaliničenko, což jsou fotbalisti, které není lehké nahradit. Věřím, že v zimě přijde pět, šest hráčů, a my se příští rok vrátíme na špici ruské ligy.

Jaká panovala před posledním kolem nálada v kabině?

Žádná sláva. Už jsme to vlastně jenom dohrávali, protože jsme věděli, že pokud vyhraje Samara, my mít poháry stejně nebudeme. Poslední zápas toho zase tolik neřešil, naše šance byly malé. Alespoň ještě teď hrajeme Pohár UEFA…

Jak moc ovlivnil váš tým propadák ve třetím předkole Ligy mistrů, ve kterém vás deklasovalo Dynamo Kyjev?

Jestli nás to ovlivnilo v lize, to nevím, ale zklamání to bylo obrovské. Dynamo nás jednoznačně přehrálo. Ale znovu musím říct, že nám chyběli zkušení hráči. Bylo to znát, my máme hrozně mladý mančaft. Kdyby v zimě nikdo nepřišel, podle mě by trvalo nejméně dva roky, než by se kluci úplně “vykopali“ a získali potřebné zkušenosti.
Vám osobně se sezona vydařila. Stal jste se kapitánem mužstva, usadil jste se v reprezentaci a údajně o vás projevil zájem také slavný Inter Milán… 
Je pravda, že tenhle rok mi docela vyšel. Přinesl mi hodně plusových bodů, jenže celkově jsem zklamaný. Osmé místo Spartaku, to je zkrátka nedostačující.

Vraťmě se k milánskému velkoklubu. Byla jeho nabídka konkrétní?
Tak zájem tam byl, už je to ovšem dlouho. Nějaké nabídky mám i teď, ale moc je neřeším.

Vám se ze Spartaku moc nechce, mám pravdu?
Nechce. To je pravda.

Fotbalové záležitosti jste nyní jistě odhodil na druhou kolej. Už brzy vás čeká narození prvního potomka, těšíte se?

Těším se moc!

Kdy máte přesný termín?

Začátkem dubna.

Přál byste si raději malého Kováče, nebo malou Kováčovou?

Tohle neřeším. Ať je to hlavně zdravé...

A co svatba, máte ji v plánu?

Zatím ne. Momentálně na to není vůbec čas.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události