Hokej

Vampola opouští Plzeň. Upsal se ruské Ufě

Hokejová Plzeň ztratila svůj útočný klenot Petra Vampolu, který přestoupil do ruské Ufy. Západočeský klub již jedná o příchodu nového útočníka.

Vampola - Straka - Vlasák. Útočné trio, které od začátku sezony ničilo své soupeře tak usilovně, že obsadilo první tři příčky kanadského bodování extraligy...


Jenže to už dlouho platit nebude. Třináctigólový Petr Vampola odchází do ruské Ufy, kde bude působit minimálně do konce sezony. "Mohu to potvrdit. Petr skutečně odchází, dnes podepsal se svým novým klubem smlouvu," poznamenal pro tn.cz generální manažer Plzně Martin Straka.

Jedná se o životní nabídku

Straka důrazně vyvrátil, že by hráčův odchod souvisel s finančními problémy klubu, o kterých jsme vás informovali již včera. "To s tím nemá vůbec nic společného. Petr už před měsícem přišel s tím, že by chtěl odejít za lepším. Dostal životní nabídku a my jsme se rozhodli, že mu nebudeme nijak bránit ji využít," řekl Straka a dodal: "Na jeho místo čeká v Ufě šest dalších hokejistů. Takovou šanci by už nemusel nikdy dostat..."


Plzeňský boss dále potvrdil, že klub pracuje na získání jiného kvalitního útočníka. "Ano, nějaká jednání opravdu probíhají. Ale jména ode mě nechtějte, ještě není nic jistého," mlžil Straka.

Hynek: Nabídkám z Ruska se odolává jen těžko

Trenér Plzně Pavel Hynek s Vampolovým odchodem víceméně počítal. .. "O zájmu Ufy o Petra vím už od léta. Samozřejmě jako trenéra mě odchod jednoho z top hráčů mrzí, ale přeji mu jen to nejlepší," podotkl na adresu svého elitního hráče.


Vampola by klub v létě stejně opustil, vypršela by mu smlouva.
"Navíc nabídky ruských klubů se těžko odmítají," usmál se Hynek.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události