Fotbal

O setrvání Necida ve Slavii rozhodne nejlepší střelec ruské ligy

O setrvání Necida ve Slavii rozhodne nejlepší střelec ruské ligy
Zdroj: TN.cz

Tomáš Necid je nejlepším střelcem Slavie i celé ligy, v Praze už je ale jen na hostování, protože v srpnu se upsal CSKA Moskva.

Nyní se spekuluje, jestli za "sešívané" neodehraje i jaro. Smlouva uzavřená v srpnu zněla tak, že Necid celý podzim odehraje za Slavii a v zimní pauze se přesune do ruské metropole. Zatímco v Rusku už je konec sezony, Slavii čekají ještě tři zápasy a je dost možné, že to pro Necida budou poslední v červenobílém dresu.


Jak se celá situace má? Nahlédli jsme pod pokličku

Barvy CSKA Moskva, které v letošní sezoně skončilo na druhém místě ruské ligy, hájí český záložník Luboš Kalouda, který byl u památného mistrovství světa dvacetiletých, kde v Kanadě získala česká reprezentace stříbrné medaile. Ten se v týmu prozatím neprosadil, ale příchod Necida by uvítal. "Ještě jsme spolu nemluvili, ale pokud přijde, budu jedině rád. Přeci jen by to tady ve dvou bylo lepší,“ řekl úvodem Kalouda.

Má vše v rukou Vagner Love?

Vagner Love je nejlepší střelec ruské ligy, který za CSKA hraje. Jenže když někdo nastřílí ve třiceti zápasech dvacet gólů, je o něj najednou velký zájem ve většině špičkových evropských lig. Nejinak je tomu i v případě brazilského kanonýra. A ruku v ruce s eventuálním odchodem Vagnera Lova jde příchod Tomáše Necida.

Co dokáže ostrostřelec Vagner Love? Podívejte se na video:

Své si k tomu určitě řekne i nový kouč ruského celku, o kterém se prozatím jedná. "Bude záležet na novém trenérovi, jakou koncepci zvolí a jestli mu do jeho plánů bude Tomáš zapadat. Pokud ale Vagner Love odejde, věřím tomu, že vedení klubu Necida ve Slavii na jarní část sezony nenechá,“ dodal Kalouda.

Slavia se soustředí na zbytek sezony...

A jednání ohledně odchodu či setrvání slávistického gólostroje teprve přijdou. "Ohledně Tomáše Necida se vůbec nic nezměnilo. Platí to, že je do konce podzimu naším hráčem. Teď se nejen on, ale celá Slavia, soustředí na poslední čtyři utkání,“ vysvětlil mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. Obhájce mistrovského titulu čeká jeden ligový zápas a tři pohárové. V lize změří síly s Příbramí, v Poháru UEFA pak s Žilinou, Hamburkem a Ajaxem.

Jan Pavlíček, Ondřej Huml, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události