Fotbal

Fotbalová Sparta testuje dánského reprezentanta

Fotbalová Sparta testuje dánského reprezentanta
Zdroj: AC Sparta Praha

Sedmnáctiletý Mikkel Rygaard Jensen je hráčem anglického druholigového Charltonu a o jeho osudu se rozhodne v nejbližších dnech.

Na Letné se nečekaně objevil talentovaný záložník Mikkel Rygaard Jensen. Teprve sedmnáctiletý Dán přiletěl do Prahy na testy z anglického Charltonu. V druholigovém klubu ale hraje především za rezervní tým, za který vstřelil v probíhající sezoně tři branky. Na ostrovy přišel z dánského Herfolge Boldklub, kde nastupoval za první tým už v šestnácti letech.

O Praze se mu ani nezdálo

Dánský reprezentant do devatenácti let v rozhovoru pro web Sparty přiznal, že ho přesun do Čech překvapil.


"Musím přiznat, že jsem byl trochu zaskočený. V minulém týdnu se o nějakých možnostech hovořilo, ale nic nebylo jisté. Potom mi najednou v Charltonu řekli, že odlétám do Čech," svěřil se Jensen.


Sparta pro něj ale není úplnou neznámou. "Povědomí o ní samozřejmě mám, doma v Dánsku jsem pravidelně sledoval zejména evropské poháry, ve kterých Sparta účinkovala. Vím tedy, že je to jeden z nejlepších týmů v České republice," řekl Jensen který je v Česku vůbec poprvé. "Zkušenosti s českým fotbalem nemám vůbec žádné, současné testy jsou mojí premiérou," prozradil.

Sparta na úrovni Charltonu

Jensen také porovnal fotbalové podmínky v letenském klubu a druholigovém Charltonu. "Co se týče kvality zázemí, tedy vybavení šaten, možností regenerace a podobných věcí, jsou Charlton a Sparta prakticky na stejné úrovni. V Anglii jsou v tuhle roční dobu lepší trávníky, to je snad jediný rozdíl. Ten je ale vzhledem k roční době pochopitelný," řekl.


Mimo jiné se vyjádřil i k českému říkadlu "pije jako Dán".
"Ta pověst příliš nelže. Zejména páteční a sobotní večery jsou u nás hodně společensky náročné," potvrdil nelichotivý postřeh.


O tom, zda ve Spartě zůstane, se rozhodne v nejbližších dnech. "Na Letné jsem na testech do pátku 28. listopadu. Zkusím se prosadit do kádru, potom se uvidí, co dál," dodal na konec.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události