Fotbal

Slavia se v Žilině pokusí získat první body v Poháru UEFA

Slavia se v Žilině pokusí získat první body v Poháru UEFA

Fotbalisté pražské Slavie budou v základní skupině Poháru UEFA bojovat v Žilině jako lvi.

A ještě aby ne. Po domácí prohře s Aston Villou mají na svém kontě nula bodů a další porážka by mohla předznamenat konec nadějí na jarní play-off.


Zápas začne v 18:30 a na našem webu tn.cz si můžete přečíst podrobnou on-line reportáž.

Žilina v pohárové Evropě tápe

Slovenský soupeř je na tom ještě hůř než český mistr, protože prohrál oba své dosavadní zápasy. Nejprve v domácím prostředí nestačil na Hamburk (1:2) a prohrála i v Amsterdamu s Ajaxem (0:1). Tito soupeři na Slavii teprve čekají, a proto je tento zápas hodně důležitý. Slavia prostředí v Žilině dobře zná, v minulém roce slávisté na Slovensku uhráli bezgólovou remízu a doma po stejném výsledku vybojovali postup na penalty.Trenér Karel Jarolím si však uvědomuje, že nyní je Žilina silnější, zároveň ale přiznává, že i jeho svěřenci jsou lépe připravení. "Pro nás tady zase evropský pohár začíná. Žilina se dostala do základní skupiny, takže o jejích kvalitách není pochyb. V kádru udělali několik změn a mají i jiného trenéra, my jsme ale také silnější.“

Švento v Žilině podruhé během týdne

Dušan Švento bude s největší pravděpodobností "pilovat" v záloze Slavie a udělá vše proto, aby jeho tým odjížděl ze Slovenska se třemi body. Trávník v Žilině dobře zná, protože minulou středu na něj vyběhl v dresu slovenské reprezentace k přátelskému utkání proti Lichtenštejnsku. Zápas proti outsiderovi Slováci zvládli a vyhráli 4:0. Švento věří, že i tentokrát vyhraje jeho tým. "Snad navážeme na výkony z ligy. Zvedly nám sebevědomí, mohlo by se to v Žilině projevit,“ prozradil Švento, který zároveň přiznal, že pro rodinu má připraveno dvacet lístků a jako věřící člověk se před zápasem pomodlí.

Slávistická marodka aneb nastoupí Necid?

Slavia se opět bude muset obejít bez některých opor. Na lavičce marodů jsou stále Tavares, Černý, Šmicer a Litteri, který se v týdnu podrobil v Itálii operaci kolena. Po nedělním ligovém utkání s Teplicemi se navíc Jarolím obával o zdraví střelce Necida, který byl nastydlý.

Žilina slaví sto let a chce vyhrát

Slovenský klub ještě v září vedl český trenér Pavel Vrba, který tvrdí, že je ve všem srovnatelný se špičkovými českými kluby. Kromě tohoto vyjádření bude domácím hrát do karet i fakt, že slaví stoleté výročí a nejlepším dárkem by bezesporu bylo vítězství. "Doufám, že nezklameme a po zápase se Slavií vypukne dvojnásobná oslava,“ řekl kouč slovenského celku Dušan Radolský a pokračoval. "Soupeř je hodně kvalitní, stačí se podívat na tabulku české ligy, kterou Slavia vede o osm bodů.“ Radolský považuje za favorita Pražany, ale rozhodně nehází flintu do žita. "Šance je proti každému soupeři, protože zápas začíná za stavu 0:0. Zápasy proti Ajaxu i Hamburku byly vyrovnané. Měli jsme dobré šance na gól, ale nedokázali je proměnit. Věřím, že proti Slavii se prosadíme,“ zakončil.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události